Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Добривні війни набирають обертів

29 березня, 2017, 11:16

Звільнити голову НАК «Нафтогаз Україна» вимагають у профспілці працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості. Відповідна петиція зареєстрована на сайті кабміну.

Хімія здатна давати близько 8% ВВП країни, а обсяг українського ринку мінеральних добрив – це практично 1 мільярд доларів. Якщо раптом українська хімія зупиниться, а український АПК потрапить в залежність від російських добрив, продовольча безпека України опиниться під великим питанням. Саме це зараз і загрожує країні, адже хімічні підприємства майже не працюють.

«Без узгодження із Кабінетом міністрів голова НАК “Нафтогаз” дозволив собі зупинити ОПЗ у серпні 2016 року. 6 березня НАК “Нафтогаз” дозволив собі зупинити підприємства у Рівному, Сєверодонецьку, Черкасах. Коли простий українець просить дати підстави на тарифи на цей газ, указують, що ціна на газ складається з вартості імпортного газу, курсу долару, транспортування, надбавки, тобто накрутки НАК Нафтогазу, тому хочеться спитати, а де український газ?» – вважає голова Одеської обласної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Олександр Чеганенко.

Такі зупинки хімічних підприємств не лише ставлять під загрозу український ринок мінеральних добрив, та сільське господарство, але й можуть викликати техногенні аварії на підприємствах.

Врятувати ситуацію може введення антидемпінгових мит на російські добрива, але ввести їх ніяк не виходить. У грудні 2016 року МКМТ анонсувала, що мита будуть введені з 1 березня, але в лютому було прийнято рішення ще раз відкласти їх – до 1 червня.

Закономірним підсумком всіх цих маневрів стало те, що в березні 2017 року вперше в історії української хімічної промисловості в розпал підготовки до посівної зупинилися два підприємства з виробництва азоту – в Рівному і Черкасах. На межі зупинки і всі інші хімічні заводи України.