Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

«Добривні війни»

17 березня, 2017, 11:42

Давним-давно, в далекій-далекій галактиці… А насправді зараз і в Україні бушують «добривні війни». Аграріям не вистачає добрив, за словами президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України, попереду ще друга і третя підгодівля озимих, але через нестачу мінеральних добрив, врожай зерна може постраждати.

Саме цікаве – в той час як аграріям вкрай необхідні добрива, вітчизняні підприємства знаходяться на грані банкрутства, та простоюють. Причин чимало, це і непід’ємна ціна на сировину – природній газ, неможливість реалізації продукції до Європи, демпінг російських добрив, та відсутність державної підтримки.

Війна між вітчизняними та російськими виробниками за контроль над українським ринком розпочалась в 2014 році. В такий ситуації Держава мала б підтримати вітчизняного виробника, адже це і робочі місця і податки до бюджету, але цього не сталось. Лише в грудні 2016 року, після двох років переговорів, майже зупиненого виробництва, та загроз скорочень на підприємствах, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі врешті ввела в дію рішення про введення антидемпінгових мит на російські мінеральні добрива.

Воно повинно було вступити в дію 28 лютого 2017 року. Повинно було, як опубліковане, та затверджене. Але його знов відклали… До липня.

«И сразу начинаются интересные действия. 6 марта, без предупреждения, на заводы в Ровно, Черкассах и Северодонецке резко снижается подача природного газа, предприятия аварийно останавливаются и только благодаря умелым действиям технологического персонала удалось избежать техногенных катастроф в регионах и гибели людей.» – зауважує голова профспілкового комітету ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» Валерій Черниш.

Якщо додати до цього оновлені 22 лютого ціни на блакитне паливо, та затримки з виплати заробітної плати на підприємствах галузі, перспектива перезапуску заводів – майже нульова.

Працівники цих підприємств роблять невтішні висновки: мінеральна промисловість України знищується на користь іноземних, в першу чергу російських, виробників.


Довідково: Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі здійснює державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, повинна забезпечувати захист економічних інтересів України та законних інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Очолює комісію Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.