Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Дональд Трамп сплатив більше мільйона доларів за використання нелегальних працівників

28 листопада, 2017, 16:56

Недобросовісні українські підприємці і досі жаліються на «космічні» штрафи Держпраці за використання неоформлених працівників. Але в усіх розвинених країнах ці штрафи ще вищі. Як приклад, справа Харді проти Кашинські в Сполучених Штатах Америки.

За такою невиразною назвою прихована справа, після розгляду якої Дональд Трамп (тоді ще не президент, але вже мільярдер) вимушений був сплатити 1,375 млн дол за використання нелегальних працівників. Про це повідомляє New York Times.

Згідно матеріалів суду, в 1980 році Дональд Трамп, розпочав будівництво хмарочосу. Він викупив земельну ділянку з будівлею, яку необхідно було знести. Для цього він найняв Вільяма Кашицки з компанії Kaszycki & Sons за 775 тис доларів. Той для проведення робіт з демонтажу старої будівлі взяв на роботу 200 працівників. Як з’ясував суд, ці люди були незареєстрованими мігрантами з Польщі. Вони працювали по 12–14 годин, без засобів захисту.

За це працівники отримували по 4 долари за годину. Як зауважили в профспілках, на той час це складало менш ніж половину зарплати кваліфікованого легального робітника.

«Ми працювали по 12, іноді навіть по 16 годин на добу і отримували по 4 долари за годину. Оскільки я працював з ацетиленовим факелом, я отримував 5 доларів. Ми працювали без масок. Ми були мігрантами, а тому мали багато працювати і не жалітись на умови», – розповів один з працівників Адам Мрович.

Після чисельних слухань, 10 травня 1989 року апеляційний суд визнав Трампа законним роботодавцем для поляків та постановив сплатити 500 тис доларів до фонду соціального забезпечення, які не були перераховані туди компанією Kaszycki & Sons, та сплатити всі судові витрати. Рішення було затверджене 30 січня 1989 року.

Як зауважують адвокати потерпілих – всі їх вимоги суд задовольнив на 100%. Загальна сума, яку сплатив Дональд Трамп, склала 1,375 млн дол. Єдине прохання Дональда Трампа, яке задовольнив суд – справа розглядалась не публічно. Адвокати потерпілих дали на це згоду. За їх словами, рішення суду по цій справі яскравий приклад того, що перед законом в США всі рівні. І мігранти, і мільярдери.