Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Експерти ініціюють впровадження загальнообов’язкового медичного страхування

16 листопада, 2017, 17:55

Експерти наголосили, що у державному бюджеті відсутні кошти на розвиток охорони здоров’я, тож нагальним для України є запровадження страхової медицини.

Таку позицію висловили під час круглого столу «Запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування в Україні», який пройшов за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я в Києві.

В заході взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Ліги страхових організацій, Асоціації приватних медичних закладів, Федерації роботодавців, професійних спілок, дипломатичних представництв іноземних держав, а також чисельні фахівці та експерти.

Учасники зазначили, що в проекті Державного бюджету на 2018 рік видатки на медицину закладені на рівні 113,9 млрд грн, що лише на 10,7 млрд грн більше, ніж у поточному році. За словами фахівців, цього недостатньо для утримання на належному рівні сфери охорони здоров’я.

Загалом, на систему охорони здоров’я країни багато років поспіль виділяється недостатньо коштів. Витрати на медицину за роки незалежності України жодного разу навіть не наблизились до позначки у 5% ВВП, як рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

На початку круглого столу народні депутати презентували присутнім свої законопроекти, спрямовані на запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні. Їх наразі є три: №4981-2, №4981-1 та №4981.

Профспілки підтримують запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Але зауважують – перед цим необхідно провести велику роботу. Наприклад, визначити гарантований рівень безоплатної медичної допомоги, який держава має фінансувати на 100%.

Загалом, як відзначають представники профспілок, для ефективного запровадження медичного соціального страхування потрібно не лише розробити відповідний законопроект, але й підготувати зміни до законодавства про охорону здоров’я. Необхідно визначити місце медичного соціального страхування у загальній системі охорони здоров’я, а також