Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Енергетики Черкащини призупинили страйк, зарплату почали виплачувати

16 червня, 2017, 14:42

Загроза енергетичного колапсу в Черкаській області зменшилась. Сьогодні працівникам «Черкасиобленерго» почали виплачувати зарплату, яку вони не отримували вже п’ять місяців. Це стало можливим завдяки відновленню роботи Черкаського «Азоту».

«ПАТ «Азот» отримав газ, розпочався процес запуску виробництва, реалізація продукції (важко з врахуванням цінової конкурентності на вітчизняному ринку добрив) дозволить частково погашати заборгованість з виплати заробітної плати хімікам, розраховуватись за енергоносії, в тому числі перед ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Черкасигаз».» – каже Голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко.

Сьогодні «Азот» перерахував обленерго першу частину боргу у розмірі 17,8 млн грн. За словами очільника «Черкасиобленерго», гроші відразу направлені на погашення заборгованості із виплати зарплат.

«Згідно всіх доручень і узятих на себе зобов’язань, ПАТ «Азот» почав розрахунки за спожиту енергію. Крім того, підприємство підготувало проект мирової угоди, який у понеділок буде передано в обласну адміністрацію по погашенню заборгованості перед «Черкасиобленерго». Тепер лишається лише підписати документи по реструктуризації боргу.» – повідомляють в Черкаській обласній раді.

Нагадаємо, через борги по зарплаті, на початку травня, працівники «Черкасиобленерго» оголосили страйк. Ситуація була край важкою, адже один з головних боржників обленерго – завод «Азот», також не працював. Профспілки проводили чимало акцій протесту, писали листи на Кабмін, та особисто прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. Питання боргів по зарплаті в Черкаській області представники Федерації профспілок України пдіймали в Урядових кабінетах та на різноманітних комісіях.

Завдяки солідарним діям всіх профспілкових ланок рішення було знайдене. Воно дозволило відновити роботу «Азоту», який почав розраховуватись з боргами за електроенергію.

В профспілках зазначають, перераховані сьогодні кошти – лише початок. Адже, загальна сума заборгованості працівникам цих двох підприємств дуже велика. Тому профспілки будуть тримати ситуацію під контролем і надалі. До речі, працівники обленерго не скасували страйк, лише на місяць призупинили. Якщо решту боргу за цей час не буде погашено, вони готові відновити страйк.