Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Енергетики Запоріжжя заблокували центральний проспект міста

22 грудня, 2017, 10:42

Професійне свято, день енергетика, працівники «Запоріжжяобленерго» зустріли на центральному проспекті міста, який перекрили на знак протесту. З 19 грудня вони страйкують, через тримісячну заборгованість по заробітній платі.

На сьогоднішню акцію протесту вийшли близько 200 енергетиків. Вони повністю заблокували рух центральним проспектом. Патрульна поліція організувала рух транспорту через інші дороги міста.

На підприємстві у скрутній ситуації звинувачують нацрегулятора – НКРЕКП, який, на думку енергетиків, вилучає в підприємства забагато коштів. Ще одна проблема – боржники.

Нацрегулятор вимагає в підприємства активніше вести роботу з боржниками, але майже всі підприємства, які накопичили великий борг, мають «екологічну бронь». Це означає, що не дивлячись ні на які борги, припинити постачання електроенергії на них не можна, адже це призведе до екологічної катастрофи.

За словами енергетиків, підприємства користуються цим статусом, дозволяючи собі нехтувати своєчасною оплатою за послуги. Отже, питання необхідно вирішувати на національному рівні, а не на місцевому. Наприклад, Запорізький титано-магнієвий комбінат заборгував ним за спожиту електроенергію 477,6 млн грн.

«ЗТМК – наш найбільший боржник. Прикриваючись екологічною бронею, не лише не погашає свій майже півмільярдний борг перед «Запоріжжяобленерго», але й нарощує його. Через це наша компанія позбавлена можливості погасити власну заборгованість перед «Енергоринком», до нас застосовують санкції – і ми сидимо четвертий місяць без зарплатні», – заявляють в «Запоріжжяобленерго».

Заручниками цієї ситуації стали працівники «Запоріжжяобленерго». Заборгованість по виплаті заробітної плати становить три місяці. В профспілці зазначають, через постійні затримки з оплатою праці, з початку року з підприємства звільнилось більше 600 співробітників.

Страйк – остання надія людей на вирішення проблеми.