Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Фахового підходу до реформ вимагає Профспілка працівників лісового господарства

10 липня, 2017, 18:05

Профспілка працівників лісового господарства та трудові колективи галузі наполягають на збереженні державної власності у лісогосподарських підприємствах, та вимагають фахового підходу до здійснення реформ у такій важливій галузі, категорично відкинувши кулуарність вирішення цих питань. Про це йдеться в листі профспілки на ім’я Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана.

Підставою для звернення профспілчан, стало рішення Уряду від 4 липня 2017 року, щодо передачі лісових господарств до концесії (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання). Це рішення вкрай обурило профспілку, та лісівників, адже воно було ухвалене без жодних обговорень та консультацій у фахових та громадських колах.

На думку профспілки, в умовах децентралізації влади концесія в лісовому господарстві буде негативно сприйнята як населенням так і Радами різних рівнів, а тому прийняття такого важливого рішення вимагає обговорення в суспільстві. Приватного підприємця перш за все цікавить стиглий ліс, який дасть прибуток і є безумовним мотивом взяття його в концесію. Цим параметрам відповідають тільки ліси Карпат та Полісся, а що робити з лісами Півдня та Сходу, які виконують лише захисні функції. Таким чином негативні наслідки таких дій не заставлять довго себе чекати.

Щороку в Україні виникає близько 3 тисяч випадків лісових пожеж на площі 3-5 тис. га, виявляють, попереджають та ліквідовують їх працівники державної лісової охорони лісогосподарських підприємств. Лісові пожежі уже переросли у стихійне лихо (тільки у першому півріччі 2017 року вже виникло 819 лісових пожеж та знищено – 653 га).

На даний час в лісовій галузі функціонує ефективна система охорони лісів від пожеж, яка обліковує 269 лісо-пожежних станцій укомплектованих фаховим особовим складом, відповідними технічними засобами для виявлення та гасіння лісових пожеж.

Невід’ємними складовими охорони і захисту лісів є протидія незаконним рубкам, пожежам, захист від шкідників та хвороб лісу, запобігання будь-якому негативному впливу на ліси. Створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг сприяє підтриманню екологічної рівноваги майже на всій території країни та спрямоване на реалізацію державної політики України в галузі охорони навколишнього природного середовища та припинення дії ерозії ґрунтів. Концесійну модель управління у Європі не використовує жодна країна з розвиненою економікою. Негативний досвід у цьому має Болгарія яка, у свій час ввела концесійну модель управління. Та вона довела свою неефективність і призвела до значного погіршення якості ведення лісового господарства та його економічного стану. Держава повернула в управління лісогосподарські підприємства та була вимушена робити інвестиції для забезпечення відповідного рівня лісогосподарського виробництва. Як негативний приклад маємо горезвісний досвід Російської Федерації щодо реформування системи управління лісовим господарством. В результаті цього якість ведення лісового господарства значно погіршилась, а система довела свою недоцільність, зокрема – неспроможність захисту лісів від пожеж.

Саме тому, для формування пропозицій щодо лісової політики країни, профспілка пропонує залучати висококваліфіковані наукові кадри галузі, з метою врахування напрацювань профільних науковців та передових світових моделей ведення лісового господарства. Профспілка вважає, що підприємства лісової галузі повинні залишатися виключно у державній власності та не передаватися у концесію чи приватизовуватися.