Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Фінансувати утримання закладів освіти та лікарень тепер будуть місцеві бюджети

20 грудня, 2016, 19:59

Один з головних супутніх законопроектів для розгляду Держбюджету-2107 – №5131 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)». Його депутати розглядали протягом трьох годин. Це обумовлено великої кількістю правок запропонованих народними обранцями.

Даний законопроект регулює передачу фінансового забезпечення видаткових повноважень з Державного бюджету до місцевих. А саме – утримання загальноосвітніх навчальних закладів (крім видатків на  оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників,  які будуть здійснюватися за рахунок освітньої субвенції), оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, тощо.

Чимало норм даного законопроекту викликало занепокоєння профспілок. Федерація профспілок України через свого представника в Верховній Раді, народного депутата Сергія Капліна  передала правки до Парламенту. Одна з головних вимог – не вбивати професійно-технічну освіту.

“Вже цьогоріч через самоусунення держави від фінансування освіти робітничої молоді призвело до того, що на навчання не поступили тисячі юнаків і дівчат із малозабезпечених родин, були великі затримки зарплат і стипендій, заморожена оплата харчування та нарощувались борги училищ за комуналку.” – зауважив Сергій Каплін

Проте, народні обранці не підтримали ініціативи профспілок. За жодну з правок депутати не надали навіть 150 голосів, з необхідних 226.

Сам законопроект депутати підтримали. «За» проголосувало 244 народних обранця.