Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Фокуси статистики

03 серпня, 2017, 16:56

Приємна новина для киян. Згідно даних Державної служби статистики, в червні 2017 року середня зарплата в столиці зросла на 530 грн. Тепер вона подолала планку в 11 тис грн. Також, зазначається що середня зарплата зросла по більшості галузей.

Отож, кияни багатіють. Та й не лише кияни. Середня зарплата по Україні, згідно повідомлень Уряду, на 1 липня становить 7360 грн.

«Згідно зі статистичними даними номінальна заробітна плата у червні 2017 року зросла у порівнянні з відповідним періодом 2016 року на 37,9 відсотка, та становила 7 360 гривень», – зазначено на сайті Уряду.

Напевно і за субсидіями люди вже не звертаються. А ні, звертаються. Ще й як. Згідно даних Національного банку України, кількість домогосподарств, які звернулись по субсидії зросла з 1 тисячі в квітні, до 6 тисяч в червні.

«За травень-червень 2017 року, кількість домогосподарств, які звернулись за субсидіями істотно зросла. Це сталось через зміни державної програми надання субсидій домогосподарствам на оплату послуг ЖКП, що вступили в силу в травні цього року», – зазначено на сайті НБУ.

Але, якщо зарплати зростають, а українці стають заможнішими – чому все більше людей звертаються по субсидії?

Головний фокус «гарної» статистики – відсутність порівнянь. Порівнюють лише з найближчими роками, або навіть місяцями. А якщо взяти для порівняння 2014 рік? Коли курс доллара був ще по 8,3 грн. Зараз середня зарплата по Україні – 7360 грн, що становить 284 доллари, за курсом НБУ. А в січні 2014 року, середня заробітна плата в країні була 2899 грн, що становило на той час 349 долларів.

Напевно, тому Україна у рейтингу найбідніших країн світу і посіла сьому сходинку, нижче від Венесуели, Південної Африки та Аргентини разом з Грецією. У рейтингу падіння рівня життя за останні півроку лідирує Луганський регіон – на 13 %. Гірше стало жити і в столиці. Показник рівня життя в Києві становить 12 %. Замикає невтішний рейтинг Одещина.