Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ФПУ продовжує боротьбу за оздоровлення дітей

05 грудня, 2016, 13:00

Федерація профспілок України звертає увагу на той факт, що за останні 2 роки кількість оздоровлених дітей зменшилася, а їхня захворюваність збільшується. Так, у 2015 році профспілками було оздоровлено 276 тис. дітей працівників, що на 90 тис. менше, ніж у 2014-му, у 2016 році ця цифра є ще меншою.

Основним чинником зменшення кількості оздоровлених дітей стало скасування Урядом у грудні 2014 року санаторно-курортного лікування та оздоровлення. Адже в попередні роки за рахунок коштів Фонду соціального страхування фінансувалося харчування в закладах дитячого оздоровлення, а профспілки разом з роботодавцями могли надавали працівникам фінансову допомогу, що дало змогу батькам оздоровити дітей за пільговою ціною путівки (10–15% повної вартості). Наприклад, у 2013 році за рахунок коштів соціального страхування було оздоровлено 360 тис. дітей.

Нині більшість батьків, особливо тих, які працюють у бюджетній сфері, фінансово неспроможні придбати путівку на оздоровлення своєї дитини через низький рівень заробітної плати (близько 4 тис. грн). Таку суму їм потрібно витратити на придбання оздоровчої путівки на 2–3 тижні лише для однієї дитини.

Тому, на думку профспілок, існує нагальна потреба виправити помилку попереднього Уряду, за пропозицією якого було скасовано фінансову підтримку дитячого оздоровлення Фондом соціального страхування та збільшено навантаження на дитячі оздоровчі заклади через запровадження додаткових податків та зборів, розміри яких встановлюють нині місцеві органи влади (наприклад, податок на землю та нерухоме майно).

Крім того, на думку профспілок, держава не зацікавлює власників підприємств до збереження і розвитку оздоровчих закладів, як неприбуткового активу (ці заклади задіяні 3 місяці на рік, а витрати на їх утримання потрібно нести протягом усього року), та з 2015 року не надає їм жодних преференцій, зокрема податкових, на утримання соціальних об’єктів.

На переконання Федерації профспілок України, держава має компенсувати у Державному бюджеті 2017 року втрати дитячим оздоровчим закладам через скасування для них видатків з Фонду соціального страхування України або прийняти рішення про відновлення такого фінансування.

На звернення Федерації профспілок України 17 листопада 2016 року отримано відповідь від Мінсоцполітики з поясненням, що кошти, які застраховані особи сплачують до Фонду соціального страхування України, не можуть витрачатися на оздоровлення дітей застрахованих осіб, бо це не є страховим випадком.

Нині у Верховній Раді України перебуває законопроект № 2245 щодо відновлення санаторно-курортного лікування як для працівників, так і їхніх дітей. Ще влітку, Голова ФПУ Григорій Осовий запропонував ініціювати прийняття цього законопроекту Верховною Радою. Зараз питання нарешті включено до порядку денного.

Федерація профспілок України й надалі докладатиме всіх можливих зусиль для створення належних умов діяльності дитячих оздоровчих закладів та оздоровлення дітей працівників підприємств, установ, організацій.