Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ФПУ: роботодавці масово порушують трудове законодавство

25 квітня, 2017, 11:17

Про проект нового трудового кодексу, та дії профспілок в сучасних складних соціально-економічних умовах, говорили на засіданні Президії Федерації профспілок України.

Під час засідання було обговорено низку актуальних та важливих питань, зокрема стосовно позиції Федерації профспілок України, її членських організацій щодо бюджетного процесу в державі, та про підготовку проекту трудового кодексу.

Цей проект було розглянуто репрезентативними всеукраїнськими профспілковими об’єднаннями – суб’єктами Угоди про утворення Спільного представницького органу об’єднань профспілок, які висловилися за можливість взяття зазначеного проекту Кодексу за основу з подальшим його опрацюванням за участю сторін соціального діалогу.

СПО об’єднань профспілок провела 38 засідань, за результатами яких, до проекту Кодексу було направлено 112 постатейних поправок, з  них, повністю, або частково, враховані 75.

Також на засіданні розглянули питання посилення громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

Члени Президії зазначили, що однією з найболючіших проблем соціально-трудових відносин залишається недотримання роботодавцями трудового законодавства. За інформацією, яка надходить від членських організацій ФПУ, кількість працівників, права яких порушені, зростає з кожним роком. Зокрема, під час здійснення профспілками громадського контролю в 2015 році було виявлено порушення трудових прав 197215 членів профспілок, тоді як у 2016 році кількість постраждалих від дій роботодавців збільшилась до 240293 осіб.

Залишається актуальним питання щодо організації оперативного громадського контролю безпосередньо на робочих місцях членів профспілок, обов’язок здійснення якого покладений, насамперед, на виборні органи первинних профспілкових організацій на підприємствах. Відсутність такої роботи, або неналежна її організація призводить до втрати профспілками авторитету серед працівників, падіння профспілкового членства і, як результат, послаблення профспілкового руху в Україні.

Щоб відреагувати на це, було прийняте рішення – у разі забезпечення членськими організаціями ФПУ повного відрахування внесків, спрямовувати частину коштів на утворення і підтримку діяльності створених ними центрів правової допомоги.