Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ФПУ вимагає негайно оприлюднити законопроект про пенсійну реформу

26 квітня, 2017, 10:19

Рада Федерації профспілок України запропонувала Президенту України взяти під особистий контроль стан підготовки і проходження у Верховній Раді України законопроекту про пенсійну реформу з метою недопущення порушення, звуження змісту та обсягу існуючих пенсійних прав громадян України. Про це говориться у Вимогах до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, щодо ситуації з оголошеною пенсійною реформою, яке було ухвалено 25 квітня на засіданні Ради ФПУ.

«Вимагаємо від Кабінету Міністрів України негайно оприлюднити законопроект про пенсійну реформу, розпочати переговори з профспілковими об’єднаннями України з розробки оптимального варіанту реформи в інтересах забезпечення справедливості пенсійної системи, віднайдення ресурсів для підвищення пенсій в економіці країни, а не в кишенях пенсіонерів. Звертаємось до народних депутатів України, парламентських фракцій із закликом не приймати до розгляду і не голосувати за законопроект, яким обмежуватимуться пенсійні права громадян України.» – говориться в вимогах.

В заході взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, міністр соціальної політики України Андрій Рева, представник ФПУ у парламенті, народний депутат України Сергій Каплін.

Як зазначили профспілчани, зараз Урядом України готуються законодавчі пропозиції щодо подальшого реформування пенсійної системи в Україні. У публічних виступах Прем’єр-міністра та Міністра соціальної політики України зазначається, що планується підвищення найнижчих пенсій декільком мільйонам пенсіонерів. При цьому, не вказуються джерела коштів. Відповідний законопроект, зміст і деталі реформи тримаються в таємниці, що не дозволяє провести широке і прозоре обговорення в суспільстві.

В умовах інформаційного вакууму з боку офіційних джерел, все більшу тривогу членів профспілок викликають повідомлення, що підвищення низьких пенсій планується провести за рахунок погіршення умов призначення нових пенсій, та непідвищення пенсій значній частині пенсіонерів, «заморожено» показник середньої заробітної плати для обчислення пенсії, запроваджено встановлення розміру мінімальної пенсії у відсотках від мінімальної заробітної плати а не від прожиткового мінімуму, як базового державного соціального стандарту. Зазначені обмеження, у разі їх впровадження, значно знижують розміри пенсій в осіб, які виходитимуть на пенсію, а згодом негативно позначаться і на рівні пенсійного забезпечення тих, хто раніше вийшов на пенсію. Таким чином, загальний рівень пенсій знизиться.

При цьому, протягом останніх років, до законодавства вже внесено зміни, якими істотно обмежено пенсійні права громадян: збільшено тривалість необхідного стажу роботи та підвищено вік для виходу на пенсію працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими та важкими умовами праці. Отож, профспілкам є за що хвилюватись.