Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Принцип Держпраці: штраф – останній засіб, спочатку – інформаційна робота

13 липня, 2017, 11:52

На Львівщині підбили підсумки роботи обласного управління Держпраці за 1 півріччя 2017 року. Загалом, за цей час, управлінням було проведено 924 перевірки з питань охорони праці та промислової безпеки. Усунено  7336 порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, що складає понад 85% з усіх виявлених.

Так, основними порушеннями при настанні нещасних випадків є допущення до виконання робіт з підвищеною небезпекою осіб  за цивільно-правовими договорами та формальне проведення інструктажів з охорони праці. Окрім цього, на цих підприємствах неналежним є контроль керівників за дотриманням працівниками вимог безпеки та дотриманням трудової та виробничої дисципліни. Також недостатнім є рівень фінансування заходів з охорони праці, спрямованих на запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві. Зокрема це стосується забезпеченості засобами колективного та індивідуального захисту.

Щодо контрольних заходів у сфері праці, Державна служба з питань праці у Львівській області, з початку цього року, провела 683 перевірки у 629 суб’єктів. Як зауважили фахівці, здебільшого, порушення законодавства про працю усувають ще у процесі проведення перевірки. Адже, під час контрольного заходу інспектори роз’яснюють роботодавцям вимоги законодавства. А тому, істеричні заклики, що Держпраці лише штрафує, нічого не пояснюючи, не відповідають дійсності. Штрафи інспектори накладають, лише в тому випадку, коли роботодавець не йде на контакт, та не хоче усувати порушення.

До того ж, в області активно реалізується пілотний проект Міжнародної організації праці щодо подолання незадекларованої праці. Держпраці проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу. З початку року в рамках проекту відбулися семінари та зустрічі з працівниками, роботодавцями, об’єднаннями підприємців. Загалом в межах проекту вже розповсюджено понад 53 тисячі інформаційних листів.