Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Головне завдання бюджету – забезпечення соціальної складової на належному рівні

12 жовтня, 2017, 11:43

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення затвердив зауваження та пропозиції до проекту Закону Про Державний бюджет України на 2018 рік. Зазначається, що депутати підтримали плани Уряду щодо підвищення прожиткового мінімуму на 9% та мінімальної заробітної плати на 16%. Але вважають його недостатнім. На думку народних обранців таке зростання цих показників не дозволить забезпечити зростання рівня та якості життя українців.

«Головне завдання бюджету країни – забезпечення соціальної складової бюджету країни на належному рівні», – зауважила Голова Комітету Людмила Денисова.

У зв’язку з цим, Комітет підготував низку пропозицій та зауважень до законопроекту. Депутати доручили Уряду переглянути розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Народні обранці акцентують увагу на необхідності їх збільшення.

Члени Комітету вимагають від Уряду до 1 березня 2018 року внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо забезпечення підвищення розміру допомоги малозабезпеченим сім’ям до розмірів прожиткового мінімуму.

Також депутати пропонують передбачити видатки на виконання Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки та виділити додаткові кошти на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Забезпечення соціальних гарантій військовослужбовцям також повинно бути профінансовано на гідному рівні, впевнені народні обранці. Комітет також вважає за необхідне виділити додаткові кошти на забезпечення перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям.

Нагадаємо, профспілки негативно оцінили підготовку Державного бюджету на наступний рік. У Федерації профспілок України зауважили, що підготовка головного кошторису країни, без обговорення та погодження з соціальними партнерами – порушення Генеральної Угоди.

У зв’язку з цим ФПУ об’являє підготовку до всеукраїнської акції протесту 14 листопада з єдиними вимогами до Уряду та Парламенту, які стосуються проведення реформ, формування бюджету, відновлення роботи промисловості, прийняття Трудового Кодексу.