Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Голову НКРЕКП викликають на килим до Верховної Ради

12 квітня, 2017, 12:11

12 квітня, 0 12:30, Голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг(НКРЕКП) чекають зі звітом у Парламенті. Про це повідомив Голова ВР Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради.

Причиною виклику стало останнє рішення нацкомісії, щодо абонплати за газ. Воно викликало чималий резонанс в суспільстві, та велику хвилю критики на адресу НКРЕКП. Під тиском профспілок та громадськості, комісія вимушена була скасувати введення свого рішення в дію з 1 квітня.

Зважаючи на те, що в меморандумі з МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання встановити окремі тарифи за підключення до газорозподільчих систем, а також за підключення до систем централізованого опалення, питання абонплати ще не закрите. Взагалі, українці платять абонплату і зараз – вона включена в тариф. МВФ вимагає виділити її окремим рядком, але, це ж не значить що суми в платіжках повинні зрости.

Федерація профспілок України продовжує наполягати на притягненні до відповідальності винних за це рішення посадових осіб НКРЕКП, аж до їх звільнення з займаних посад. Позиція ФПУ – національна тарифна політика потребує широкого обговорення в Парламенті та Уряді, із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу. Не може всі рішення по тарифах приймати одна комісія, на яку, офіційно, ніхто не має впливу. На переконання ФПУ, Нацкомісію взагалі потрібно переформатувати. Вона повинна складатись з представників профспілок, роботодавців та Уряду.


Довідково: Склад НКРЕКП.

Голова комісії – Вовк Дмитро Володимирович.

Члени комісії – Голляк Юрій Борисович, Євдокімов Володимир Анатолійович, Машляківський Руслан Леонідович, Морозова Вікторія Іванівна, Циганенко Борис Володимирович.