Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Григорій Осовий: не можна підвищувати тарифи не піднявши заробітну плату

20 жовтня, 2017, 16:28

VI з’їзд Профспілки працівників газових господарств України пройшов у Києві. Учасники обговорили дуже непросту ситуацію, що склалась на газовому ринку України, зокрема, стан товариств з газопостачання у зв’язку з призупиненням рішень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу.

«Ситуація на енергоринку потребує переосмислення: і стосовно визначення розміру тарифів на паливо, і відносно необхідності зміни підходів до технології видобутку та постачанні енергоресурсів», – зазначив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

За його словами, політика ФПУ полягає у тому, щоб не допустити зростання вартості життя та послуг для населення без адекватного підвищення заробітних плат.

«Тому ми з вами виходили на акції протесту і у липні минулого року, і в грудні цього року будемо виходити. Президія ФПУ вже прийняла рішення 14 листопада провести Всеукраїнську акцію і в Києві і на місцях. Ми будемо боротися за підвищення заробітної плати. Це – магістральний, стратегічний напрямок, з якого ми, як представники працівників, не звернемо», – наголосив Голова ФПУ.

За словами Григорія Осового, при підвищенні тарифів необхідно розробляти та впроваджувати механізми соціального захисту для тих, кого це торкнеться. І робити це треба заздалегідь. Адже сьогодні 60% українців живуть за межею бідності. Самі реалії свідчать про те, що обсяг споживання природного газу буде поступово зменшуватись, впевнений Голова ФПУ.

Що стосується питання підвищення тарифів – необхідно провести аудит усіх складових витрат газових компаній, у тому числі рівень зарплати працівників. Вона повинна бути конкурентною. Адже у той час, як бізнес робить ставку на дешеву робочу силу, українці стали в пошуках кращої долі масово виїжджати за кордон.

На переконання профспілок, якщо кваліфікованому працівникові платити менш ніж 500 дол. – це означає безповоротно втратити кадровий потенціал. За словами Григорія Осового, зараз роботодавці і влада нарешті зрозуміли це. А тому головне завдання профспілок від розуміння необхідності підвищення доходів населення перейти до реального втілення цієї ідеї в життя.