Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Григорій Осовий: рекомендації Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС будуть сприяти успішному виконанню Угоди про асоціацію

22 листопада, 2017, 12:25

15 листопада в Києві відбулась зустріч в рамках 5-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС. Головні питання – розгляд прогресу виконання Угоди про асоціацію, а також детальний аналіз стану імплементації євроінтеграційних реформ у сфері науки і технологій, а також державної політики України стосовно внутрішньо переміщених осіб.

У засіданні взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Він прокоментував хід засідання та висловив свою думку щодо перспективи подальшої діяльності Платформи громадянського суспільства.

Передусім Григорій Осовий зазначив, що засіданню Платформи передувала дискусія, у ході якої сторони обирали найбільш актуальні теми для обговорення.

«На мій погляд, на обговорення було внесено дуже цікаві та прагматичні питання. Перш за все, стосовно державної політики України щодо внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх прав. Відбулась гостра, гаряча дискусія, у якої взяли участь представники громадських організацій, що представляли інтереси внутрішньо переміщених осіб», – підкреслив Григорій Осовий.

Цікавим стало і обговорення другого питання – щодо впровадження євроінтеграційних реформ у галузі науки та техніки в Україні. В ході дискусії було виявлено низку проблем, які існують у вітчизняної науки через нестачу бюджетних коштів на її фінансування.

При цьому, зазначив Голова ФПУ, вітчизняне виробництво сьогодні базується на технологічних укладах 3 – 4 рівня, тоді як в європейських країнах це 6 – 7 рівні. Тобто для того, щоб країна стала конкурентоспроможною на міжнародних ринках необхідна модернізація виробництва. А це дає можливість для вітчизняної науки залучити додаткове фінансування. Проблемою залишається лише те, як інтегрувати науку у виробництво, щоб вони були взаємозацікавлені.

За підсумками обговорення цих питань була прийнята Спільна декларація. Під кінець засідання, члени Платформи громадянського суспільства обговорили дату наступного засідання в Брюсселі, попередньо – це квітень 2018 року. Також присутні висловились щодо можливих тем для обговорення.