Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Гроші є – зарплат немає

03 лютого, 2017, 14:46

В Україні все ще лунають суперечки, щодо підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Критики постійно наголошують, що бізнес не витримає такого навантаження: – необхідно спочатку підняти економіку, а вже потім зарплати. Хоча як її підіймати, коли людям не вистачає грошей навіть на саме необхідне – про це мовчать. Взагалі, складається таке враження, що на першому місці стоїть благополуччя власника бізнесу, на другому сплата податків, а десь на останньому – заробітна плата працівників. Тобто – гроші є! Просто розподіляти справедливо роботодавець не хоче.

Зазвичай Україну постійно порівнюють з іншими розвинутими країнами. Давайте і ми порівняємо. Але візьмемо країну, в якої були такі ж стартові умови як і в нас. Країна в якій сталась така ж подія, як і в Україні, – там теж підняли мінімалку! Поговоримо про Чехію.

З 1 січня 2017 року в Чехії підняли мінімальну заробітну плату, інформує чеський профспілковий портал ODBORY.INFO. Зараз вона становить 11 тисяч крон (за курсом НБУ, це майже 12 тисяч гривень, або 437 доларів).

Головний аргумент прихильників підвищення мінімальної заробітної плати в Чехії збігається з позицією Федерації профспілок України – боротьба з дешевою робочою силою. Тобто, там роботодавці також не квапляться, за власної ініціативи, підвищувати заробітну плату.

«Наш інтерес дуже простий – підвищення мінімальної зарплати покладе кінець шахрайству на ринку праці. Підвищення мінімалки – кінець епохи дешевої робочої сили в країні.» – каже Голова Чесько-Моравської конфедерації профспілок Josef Středula.

Чимало підвищенню зарплат посприяла і ситуація з українськими заробітчанами. Для наших трудових мігрантів і попередня мінімалка в Чехії (близько 10 тисяч гривень) була дуже бажаною зарплатнею, тому роботодавці і не квапились підвищувати оклади, розраховуючи на українських працівників. Але, це сприяло росту безробіття в самій Чехії, місцеві не хотіли, принижуючи свою гідність, йти працювати на таку заробітну плату.

«9500 крон, гарні гроші для не громадян Чехії. Але для самих чехів, це замала зарплатня. Роботодавці цим і користувались, адже, якщо місяць вакансія залишається вільною – на неї можна наймати іноземця. І зазвичай брали саме українців, яких ця зарплатня влаштовувала.» – зауважує Josef Středula.

Отож, боротьба з дешевою робочою силою актуальна не лише для України. І метод, яким це робиться в Чехії, той самий, на якому наполягає Федерація профспілок України – підвищення мінімалки, та середньої зарплати загалом .

Профспілки Чехії не проти українських заробітчан, але це не повинно негативно впливати на внутрішній ринок праці. Працювати трудові мігранти повинні легально, та мати всі права місцевих, щоб не було дискримінації з жодного боку. Зараз міграція з України скоріш неконтрольована, ніж під контролем. Сподіваючись на гарну зарплатню, українські заробітчани часто самі погоджуються працювати нелегально, або, не приділивши достатньо уваги оформленню документів, стають жертвами шахраїв.

З огляду на ситуацію, коли нелегально працевлаштованих українців вдвічі більше ніж офіційно працюючих, у Федерації профспілок України розпочаті консультації для визначення механізмів захисту профспілчан, які тимчасово вимушені шукати роботу за кордоном.