Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

«Гроші ходять за пацієнтом»

06 червня, 2017, 16:57

Кабінет Міністрів України передав до Верховної Ради України пакет законопроектів по медичній реформі, опрацьований спільно Міністерством охорони здоров’я з народними депутатами та експертним середовищем. Ці документи запроваджують новий механізм реалізації пацієнтами конституційного права на безкоштовну медичну допомогу, отримання якісних медичних послуг та лікарських засобів.

«Нам потрібно змінити систему медицини в Україні. Та програма реформ, яка запропонована Міністерством, Урядом, опрацьована Нацрадою реформ спільно з народними депутатами і є відповіддю на питання про те, як змінити медсистему в країні.» – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Голова Уряду нагадав, що ключова умова медичної реформи – підвищення якісної медичної послуги і, відтак, збільшення тривалості життя українців. Один з шляхів досягнення такої мети – запровадження автономізації лікарських закладів. На переконання Володимира Гройсмана, це дасть можливість лікарням стати конкурентними та якісними.

Так, законопроектами передбачається введення поняття «державного гарантованого пакета». Це визначений обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати за наперед встановленим єдиним тарифом, що затверджується Кабміном щороку. У межах гарантованого пакету буде повністю покриватись, екстрена, первинна та паліативна допомога.

Профспілка працівників охорони здоров’я зауважує – всупереч діючій угоді, законопроекти не були погоджені з профспілковою стороною. Розглянути їх профспілчани змогли лише після затвердження Кабміном. Висновкі невтішні – новації, запропоновані МОЗ, суперечать Конституції України.

Профспілка констатує, що головним при кожній спробі реформування галузі, і ця не є виключенням, залишається скорочення реального фінансування охорони здоров’я. Воно супроводжується оптимізацією мережі та штатів закладів охорони здоров’я, скороченням персоналу, інтенсифікацією праці, розширенням кола функціональних обов’язків медичних працівників без відповідної оплати праці.

Свої висновки до законопроектів по медичній реформі, профспілчани направили 4 квітня 2017 року на адресу керівництва Верховної Ради України, голів профільних комітетів ВРУ, керівників парламентських фракцій та особисто до кожного народного депутата України. Профспілчани сподіваються що народні обранці все ж врахують думку самих медичних працівників щодо реформування їх галузі.