Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Хто повинен платити комісію при сплаті за ЖКГ?

05 січня, 2017, 17:42

З метою захисту громадян від додаткових поборів банківськими установами при сплаті населенням рахунків за житлово-комунальні послуги, Федерація профспілок України разом з іншими громадськими організаціями неодноразово зверталися до Антимонопольного комітету України, НКРЕКП, Держпродспоживслужби з вимогою розібратися з порушеним питанням та вжити відповідні заходи, спрямовані на користь громадян. Адже споживач сплачує комісійну винагороду за прийом платежів двічі – її закладено в тариф на послугу ЖКГ, а також за послуги банку чи Укрпошти.

16 листопада 2016 року в Антимонопольному комітеті України відбулося публічне обговорення результатів дослідження ринку послуг з приймання готівкових платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги, в якому взяли участь представники ФПУ. За його результатами було вирішено вжити заходів для укладення договорів про приймання платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги з банками та іншими установами, положеннями яких було б передбачено обов’язок для надавача житлово-комунальних послуг сплачувати комісійну винагороду за приймання платежів від споживачів.

Федерація профспілок України звернулась також і до Кабміну, з проханням урегулювати зазначену проблему та повідомити про прийняте рішення.

На дане звернення отримано відповідь Міністерства інфраструктури України. Мінінфраструктури поінформувало, що враховуючи можливість вибору платниками в сучасних умовах різних каналів оплати послуг (термінали самообслуговування, інтернет-ресурси, особисті кабінети, пошта, банки) та з метою уникнення подвійного навантаження на споживачів (перше – у складі тарифу за житлово-комунальні послуги, друге – оплата послуг банків, фінансових установ та об’єктів поштового зв’язку) Укрпошта вбачає необхідність виключити з тарифів за житлово-комунальні послуги таку складову, як витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання платежів.

Реалізація такої пропозиції забезпечить встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги та справедливе конкурентне середовище для суб’єктів господарювання, свободу господарської (підприємницької) діяльності.