Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Кількість скарг на невиплату #Мінімалка3200 сягнула 2,7 тис

19 червня, 2017, 14:54

Питання виплати мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн обговорили на селекторній нараді урядовці з фахівцями Державної служби з питань праці. Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що Державна служба з питань праці отримала понад 2,7 тисячі скарг по недотриманню виплати мінімальної зарплати з боку роботодавців.

«З цієї кількості була розглянута 1 861 скарга, за деякими з них були надані роз’яснення, по деяким проведені перевірки. Були перевірені 4 381 роботодавець і виявлені порушення. Найбільша кількість працівників, яким виплачена заробітна плата у розмірі меншому за мінімального спостерігається у сферах торгівлі (14 працівників) та освіти (11 працівників). Держпраці постійно співпрацює з органами ДФС та Пенсійного фонду щодо обміну інформацією про порушення виплати мінімального розміру заробітної плати.» – наголосив Роман Чернега.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що Уряд поставив за мету досягнути повної детінізації ринку праці, і сьогодні усі необхідні для цього повноваження у місцевих органів влади є. За його словами, саме місцева влада, в першу чергу, зацікавлена у виході бізнесу з тіні, адже це прямо стосується наповнення місцевих бюджетів, до яких зараховується 75 відсотків від надходжень податку на доходи від фізичних осіб.

«Ті, хто порушують Закон, повинні відчути міру своєї відповідальності. Нагадую, що штраф за порушення трудового законодавства про працю передбачений у розмірі до 96 тисяч гривень, а за перешкоджання роботі інспектора штраф становить 320 тисяч гривень. При цьому не самоціль штрафувати заради надходжень від штрафів, але держава повинна забезпечувати дотримання законних прав працівників, пенсіонерів та надходжень фінансового ресурсу від підприємницької діяльності до територіальних громад.» – наголосив Андрій Рева.

Міністр зауважив, сьогодні, у місцевої влади є широкий інструментарій впливу на тих недобросовісних роботодавців, які обкрадають громаду, обкрадають своїх працівників та при цьому спекулюють на питаннях складної економічної ситуації та тиску на бізнес.