Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Київська влада vs МАФи

26 грудня, 2016, 17:50

Київська влада розпочала генеральний наступ на МАФи. З початку грудня їх зносили на Оболоні, на Троєщині, біля КПІ, та на Харківському ринку. Але якщо на Оболоні все пройшло тихо, то надалі власники МАФів почали активно захищатись. Біля КПІ спалахнули бійки. А на Харківському ринку спортивним хлопцям, яких за даними активістів спеціально для цього привезли в Київ, при підтримці поліції довелось штурмувати справжні барикади.

Кількість постраждалих під час всіх операцій зі знесення точно не відома. Дані постійно змінюються. Там 5 осіб, тут 4, а там ще 2. Можна лише з впевненістю сказати що їх більше десяти. Набагато більше. Сутичками між власниками кіосків з комунальниками та правоохоронцями вже навіть зацікавилась прокуратура.

Київська влада наголошує, що МАФи встановлені незаконно, тому з ними будуть боротись усіма способами. Проте, зараз ці способи більше нагадують рейдерські атаки. Чому керівництво міста не робить все згідно закону? Через суди, та виконавчу службу?

Може тому, що свавільно встановити МАФ в Києві неможливо.

Все одно, хтось його погоджував. А якщо звертатись до суду, то необхідно буде притягати до відповідальності і чиновника, який ставив підпис. До речі, чимало підприємців кажуть, що дозвільні документи в них є. Але цей момент повністю ігнорується міської владою та поліцією.

Де могли власники кіосків отримати дозволи? В інтернеті є чимало юридичних фірм які надають послуги з отримання офіційних документів на встановлення МАФів. Хоча, зараз жодна з них не береться за подібні замовлення. Всі посилаються на неоднозначну ситуацію в міській адміністрації.

А що робити людям, які платили кошти за дозволи, за самі кіоски? На це питання відповіді не надає ніхто. Позиватись до суду? Поки пройдуть всі слухання МАФ вже давно знесуть. Тим більш, що київська влада зносить кіоски не через суди, а посилаючи вночі спортивних хлопців з бульдозерами.

Так, багато аргументів міської адміністрації щодо МАФів цілком вірні. Кіоски здебільшого виглядають неохайно, та іноді розташовані так, що не пройти, не проїхати. І винуваті в цьому, на думку київської влади, виключно власники, а не ті, хто погодив таке розташування. Але, чому підприємцям не нададуть альтернативи? Наприклад – перевезти свій МАФ в інше місце. Або взагалі перебудувати його. Створити замість квадратної коробки красивий магазинчик з цікавим зовнішнім дизайном.

Така боротьба з МАФами, яку зараз веде київська влада може привести лише до напруження і без того складної ситуації в суспільстві. Тому підприємцям треба вчитись захищати свої права. Необхідно розуміти – ситуація змінюється. МАФ – це фактично мале підприємство, яке забезпечує роботою власника, та продавців. А для захисту трудових колективів в Україні є такий потужний інструмент, як профспілка. Створити її нескладно, а надає вона суттєві переваги. Керівники профспілки можуть на офіційному рівні спілкуватись з чиновниками міської адміністрації, та пропонувати шляхи вирішення проблеми. Такі, які б задовольнили усіх. А якщо об’єднатись з вже існуючими спілками, то можливості зростуть на порядок.

Всеукраїнська профспілка виробничників та підприємців занепокоєна ситуацією, що склалася, та закликає усі сторони конфлікту до діалогу. Так як, продовження такої боротьби може привести лише до зростання кількості безробітних, та завдасть великої шкоди малому бізнесу.