Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Комітет ВР пропонує депутатам затвердити новий порядок розрахунку прожиткового мінімуму

29 листопада, 2017, 18:50

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про зміни принципів формування прожиткового мінімуму. Цей документ став наслідком розгляду на Комітеті парламенту пропозицій Федерації профспілок України, щодо збільшення прожиткового мінімуму на 2018 рік до рівня фактичного. А також, щодо приведення принципів його розрахунку у відповідність до Конвенції Міжнародної організації праці.

Авторами проекту виступив весь Комітет ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Заступник Голови ФПУ Олександр Шубін зміг переконати його представників підтримати цю вимогу профспілок.

В поданні до проекту постанови вказано, що прожитковий мінімум на одну особу та для основних соціальних груп населення, який вказано в проекті Держбюджету на 2018 рік, вже зараз нижчий від фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Міністерством соціальної політики України. Враховуючи закономірну для даного періоду року тенденцію інфляції до зростання, на кінець 2017 року ця різниця значно збільшиться.

Окремо зазначається, що незважаючи на ратифікацію у 2015 році Конвенції МОП №117, за якою Україна при встановленні прожиткового мінімуму зобов’язана брати до уваги такі потреби населення, як забезпечення житлом, медичним обслуговуванням та освітою, на сьогоднішній день ці витрати у прожитковому мінімумі так і не враховано.

Таким чином автори постанови повністю підтримали вимоги профспілок, щодо формування прожиткового мінімуму. Адже невідповідність розміру законодавчо встановленого прожиткового мінімуму реальним мінімальним потребам людини зводить нанівець ефективність існуючих механізмів соціального захисту громадян, призводить до викривлення реального стану бідності та порушення принципів соціальної справедливості.