Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Комунальні тарифи – межи зростання не існує?

23 жовтня, 2017, 18:03

За останні кілька тижнів регіонами України прокотилась хвиля підвищення комунальних тарифів. Приємні новини пролунали лише для мешканців столиці. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг знизила тарифи “Київенерго” на гарячу воду і опалення.

Не дивлячись на заяви голови Уряду про те, що немає ніяких підстав для підвищення вартості комунальних послуг, в регіонах вони продовжують дорожчати. Так, у Запоріжжі, з наступного року на 10% зросте ціна на холодну воду та водовідведення. Аналогічно зросте вартість цих послуг і в Харкові.

В Івано-франківську теплокомуненерго має намір підняти тарифи для населення на гарячу воду та теплопостачання на 37%, а також підвищити розмір абонплати на 36%. За словами очільника підприємства, національний регулятор (НКРЕКП) вимагає, аби тарифи не були збитковими, адже різницю компенсувати не будуть. Наразі теплокомуненерго працює «у мінус».

В Уряді заявляють, що такі підвищення ініціює міська влада, тому всі питання необхідно задавати місцевим чиновникам. Останні кивають на Київ та на НКРЕКП.

В Нацкомісії в свою чергу кажуть, що у зв’язку з відсутністю чіткого прогнозу по цінам на паливно-енергетичні ресурси та курсу іноземної валюти, неможливо спрогнозувати, як змінюватиметься рівень комунальних тарифів надалі, при цьому зауважують – ціни на багатьох підприємствах дійсно застарілі.

«Необхідно розуміти, що є структура тарифу. Коли змінюється ціна на природній газ та енергоресурси, відбувається його коригування», – зауважує Генеральний директор ГТС Запоріжжя Олександр Грек.

Загалом, всі експерти впевнені – тарифи на послуги ЖКГ будуть піднімати і далі. І піднімати їх буде не лише місцева влада, а й Уряд. Питання лише в тому – коли це буде зроблено. На думку експертів, перед виборами ніхто з політиків на такий крок не наважиться, а отже у українців є трохи часу відпочити від тарифного геноциду.