Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Кредитний рейтинг України підвищили, за рахунок майбутніх реформ

01 вересня, 2017, 12:03

Під кінець серпня українцям повідомили гарну новину – рейтингове агентство Moody’s підвищило кредитний рейтинг нашої країни на одну позицію, з Саа3 до Саа2.

Чи багато скаже ця інформація звичайним українцям – це питання цікаве. Тому, розберемось – за що підвищили рейтинг, та яке місце в Світі за ним займає Україна.

Перший момент, на який необхідно звернути увагу – всі рейтингі, які починаються з літери С, преддефолтні. Тому, таке підвищення показує, що Україна трохи відійшла можливості від дефолту, але він все одно не виключений.

В повідомленні агентства перелічені фактори, зміна яких сприяла підвищенню рейтингу України. Першим чинником є вплив структурних реформ, вже проведених в секторі природнього газу, системи державних закупівель та банківського сектору. Другим – ті реформи які ще необхідно реалізувати. Наприклад, пенсійна. Агентство очікує, що проведення запланованих реформ позитивно відобразиться на динаміці державного боргу.

Висновок – це підвищення нам дали авансом. За ті реформи, які ще необхідно провести.

Водночас, в агентстві зауважують, є чимало чинників, які можуть і понизити рейтинг України, причому достатньо швидко. І головний з них – державний борг. Навіть пенсійну реформу в агентстві згадали саме тому, що від неї залежить отримання чергового траншу Міжнародного Валютного Фонду. Без нього, на думку фахівців у країни можуть виникнути проблеми із обслуговуванням своїх міжнародних боргів.

Чи буде підтверджений цей аванс – питання. Адже, навіть по пенсійній реформі є чимало критики на адресу Урядового законопроекту. Федерація профспілок України також підготувала низку пропозицій до цього документу. Наприклад, профспілки наполягають, що підняття стажу слід обмежити щонайменше 30 роками замість запропонованих 35. Також ФПУ проти різкого зменшення коефіцієнту трудового стажу з 1,35% до 1%.

«Потрібно зробити перехідний період принаймні до 2021 року. А з 2021 року, запровадити новий стимулюючий коефіцієнт. Скажімо, якщо у вас стаж від 15 до 25 років, це буде коефіцієнт 1. Якщо стаж 25–30 років – це 1,2. А більше 35 років – 1,35. Щоб людина була зацікавлена мати більший стаж», – вважає Голова ФПУ Григорій Осовий.

Взагалі, пенсійна реформа, та і всі інші, що будуть розглядатись далі, покажуть, що для влади головне – формально виконати вимоги міжнародних кредиторів, та не розмірковуючи над наслідками набрати ще кредитів, чи все ж таки замислитись, та зробити реформи такими, що позитивно вплинуть на всіх українців, піднімуть економіку держави та добробут її громадян.

Адже зараз, замість того щоб підняття рівня життя, пересічні українці бачать лише шалені зарплати чиновників, мільйонні премії працівників Мінюсту та силовиків. На цьому фоні підвищення мінімальної заробітної плати с 1 січня цього року до 3200 грн вже давно загубилось.

До речі, кредитний рейтинг наших сусідів – Польщі, згідно оцінкам агентства Moody’s, становить A2. Порівнювати не має сенсу. Між нами та поляками, за цим показником, величезна прірва. Можна порівняти хіба що з Гондурасом. Кредитний рейтинг цієї країни В2. Це на 3 позиції краще, ніж в нашої країни.