Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Культурний пікет

24 березня, 2017, 15:27

«Злиденний театр – ганьба для влади», «Депутати, не знищуйте культуру», «Не вбивайте дитячу казку» – з такими плакатами сьогодні вийшли до обласної ради працівники театрально-культурних організацій Дніпропетровщини. Прийшли у повному складі навіть оркестри академічного театру опери та балету і філармонії зі своїми інструментами. Чимало учасників акції були в театральних костюмах.

Цей пікет був організований обкомом профспілки працівників культури з вимогою забезпечення повноцінного фінансування видатків на заробітну плату та недопущення її скорочення. За даними профспілок, з березня цього 2017 року зарплата працівників культури зменшилась майже на 30% через урізання коштів з обласного бюджету: замість 135 мільйонів гривень на фінансування таких закладів в бюджеті було закладено лише 100 мільйонів.

Під питанням взагалі існування багатьох колективів, чимало провідних артистів яких вже почали шукати кращої долі за межами області. Сьогодні через нестачу виконавців на грані зриву опинилась постановка деяких вистав.

«Люди, дійсно, доведені до відчаю. Розмір фінансової допомоги з обласного бюджету театрально-концертним закладам на цей рік збільшено всього на 10 відсотків. Тому в умовах двократного зростання мінімальної зарплати виділених коштів не вистачає для збереження існуючих умов оплати праці. Загалом вона може скоротитися в цих умовах, зокрема для творчих працівників, на 30-40%. Ми цього, звичайно допустити не можемо. Ось вже два місяці ми стукаємо у всі двері, проте, нас ніхто не чує.» – розповідає голова Дніпропетровського обкому профспілки Анатолій Яловий.

До протестувальників вийшов заступник голови облради Володимир Тюрін, але й він лише пообіцяв зустрітись з трудовими колективами театрально-концертних організацій для вирішення їх проблем. А тому, учасники акції заявили про плани продовження боротьби за свої права.