Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Куємо Золоті батони

14 листопада, 2016, 10:50

Ціни на головні види хлібобулочних виробів до кінця року можуть зрости на 15-18%. Це пов’язано з зростанням собівартості – пояснює президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда.

За його словами, наразі мова йде про великі підприємства, які працюють на загальній системі оподаткування. Вони займають близько 40 відсотків ринку. На подорожчання хлібу впливають наступні фактори: зростання цін на борошно, вартість дріжджів, олії та спецій. Також на вартості хліба позначиться підняття тарифів на електроенергію, та ціни на пальне. Ще однією причиною, виробники називають те, що обладнання та запчастини до нього вони купують в Європі, а це валютні видатки. Цікаво, що підвищення зарплат працівникам галузі не зазначено, як одну з причин. Напевно тому, що зростання оплати праці не входить в плани ціноутворення. За прогнозами експертів, до кінця року варто очікувати вартості однієї хлібини в середньому 12 гривень.

Таке зростання стало можливим пролобіювати завдяки тому, що, Постановою №656, уряд відмовився від регулювання цін на соціальні товари.

Історія починається в березні 2016 року. Всеукраїнська асоціація пекарів направила листа народному депутату Леоніду Козаченко та президенту союзу промисловців та підприємців Анатолію Кінаху з закликом прискорити прийняття такого рішення. Як вказано в листі – це дасть змогу наблизити ціни на хліб до ринкових.

Які ціни в країні вважаються ринковими, українці вже побачили на прикладі газу.

Як результат – в вільне плавання відпустили ціни зокрема на хліб, борошно, олію, тощо. Поки що, задля експерименту, лише на три місяці, з 15 серпня до 15 листопада. Але, вирішувати, чи варто повертатись до регулювання, чи ні, кабінет міністрів буде лише 15 грудня.

Серед тих хто виграє від дії цієї постанови – саме великі підприємства. Наразі вони скаржаться на «майже» збитковість. Проте, наприклад, якщо подивитись декларацію власника хлібокомбіната «Кулінічі», народного депутата Володимира Мисика – славнозвісного дарувателя екс-президенту Януковичу ексклюзивного Золотого Батону, то можна побачити, що він і зараз себе дуже непогано почуває. До речі він рішуче боровся, щоб відтермінувати початок електронного декларування на 1 січня 2017 року.

Таким чином  підвищення цін дозволить виробникам отримувати надприбутки, які в жодному разі не плануються витрачати на гідну заробітну плату працівників.