Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Легальне працевлаштування — гарантія безпечної праці за кордоном

19 грудня, 2016, 14:13

Виявляти та протидіяти неоформленій трудовій зайнятості – надважливі завдання Держпраці. За 2 роки свого існування Служба має практику роботи у цьому напрямку і продовжує шукати нові методи виявлення неоформлених працівників, спираючись на міжнародний досвід. 12 грудня в рамках візиту президента Литви до України у Держпраці підписали з литовською інспекцією договір про взаємодію та обмін досвідом щодо кращих практик і способів виявлення і протидії неоформленій трудовій зайнятості.

«В наших планах – підписання такого ж документу з польською інспекцією праці. Все це ми робимо для поширення поінформованості громадян щодо легального працевлаштування, у тому числі за кордоном, тому що саме воно є гарантією безпечної роботи та грошових відрахувань до соціальних фондів.» – зазначив Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Якщо йдеться про роботу українців за кордоном, то, на жаль, повноваження Держпраці обмежуються. Саме тому Cлужба планує і надалі розвивати співробітництво з іншими країнами щодо протидії нелегальному працевлаштуванню. Це сприятиме створенню прозорого, легального міжнародного ринку праці.

Сьогодні Держпраці стикається з багатьма випадками, коли українські трудові мігранти стають жертвами шахраїв, яким байдужа доля тих людей, кого вони відправляють працювати в інші країни. За інформацією Державної служби зайнятості через посередників у 2015 р. виїхали на роботу за кордон 76 884 особи. З них до Польщі – 3 075. Але це лише офіційні цифри, реальні більші в сотні разів. У Держпраці зізнаються, що фактично не знають, куди потрапляють наші громадяни після перетину кордону. Зараз в службі готують пропозицію ввести в обіг спеціальний документ – “картку трудового мігранта”, яка допоможе людині впевнено почувати себе, перебуваючи на роботі за кордоном. За допомогою “картки” працівник буде мати підтримку української влади та почуватися безпечніше