Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Лише 66% українців отримують зарплату вчасно

27 жовтня, 2017, 15:27

За результатами дослідження ринку праці, яке провело у ІІІ кварталі 2017 року кадрове агентство, більш ніж половина опитаних зазначили, що в їхніх компаніях не було перегляду заробітних плат. У тих 2 компаніях, де підвищували зарплату, фінансову винагороду отримували найбільш ефективні працівники.

Найчастіше підвищення було незначним: на понад 30% зарплата зросла лише у 10% компаній. І хоча роботодавці наразі не готові суттєво підвищувати оплату праці своїх співробітників, наявну заробітну плату більшість виплачує вчасно. Це підтверджують 66% опитаних співробітників. 9% опитаних заявили, що в компанії, де вони працюють, великі проблеми з виплатою зарплат. Решта лише іноді стикалась з затримкою виплати грошей.

Питання розміру заробітної плати та її вчасної виплати досить складні для сучасної України. Так, згідно даних Державної фіскальної служби, з початку року до прокуратури були направлені матеріали стосовно 352 підприємств, на яких виплачували зарплату нижче, ніж законодавчо встановлений мінімум. У 60% роботодавців, яких перевірили працівники ДФС, були виявлені порушення трудового законодавства.

Що стосується боргів по заробітній платі, то на 1 вересня поточного року працівники по всій України недоотримали майже 2,4 млрд грн. Половина цього боргу перепадає на економічно активні підприємства.

Федерація профспілок України вважає погашення заборгованості із заробітної плати базовим. Зараз це питання розділили на два напрямки. Перший – це робота з боржниками. Другий – захист працівника від накопичення боргів у майбутньому.

В рамках дій по другому напрямку, 25 липня у Верховній раді зареєстровані два профспілкових законопроекти щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати – №7002 та №7003. Їх вніс представник Федерації профспілок України в Парламенті, народний депутат Сергій Каплін.