Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Лісівники мітингують проти створення «лісового Нафтогазу»

28 листопада, 2017, 14:07

Сьогодні, в касках, з лопатами, плакатами та бензопилами в руках лісівники Івано-Франківшині протестували перед Облдержадміністрацією проти «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», яку схвалив Кабінет Міністрів 15 листопада. Рішення вийти на акцію протесту працівники прийняли 21 листопада, на регіональних профспілкових зборах.

Особливо неприйнятним протестувальники вважають передачу лісів в концесію. На їх думку це призведе до появи «лісового Нафтогазу» – монополіста, якому байдужа доля зелених насаджень, а цікавить лише прибуток.

«Органи місцевої влади та профспілковий комітет єдині в тому, що Стратегія, запропонована Кабінетом Міністрів України, не відповідає програмі реформування, яку розробили фахівці лісової галузі. Ми наполягаємо на детальному обговоренні та доопрацюванні проекту працівниками, науковцями, ветеранами лісового господарства», – зазначає голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Ігор Хомишин.

Зазначається, що цю позицію підтримують лісівники з усієї України. Мирні акції протесту працівників лісгоспів сьогодні пройшли також на Рівненщині, в Миколаївській та Черкаській областях.

«Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкту, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї породжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим», – наголошує Голова Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’язий.

23 листопада у Києві пройшли Всеукраїнські збори профспілки лісового господарства за участю екс-керівників лісової галузі, науковців, начальників обласних управлінь. Обговоривши схвалену Урядом Стратегію реформування лісової галузі, присутні затвердили Резолюцію, в якій зазначається, що процес реформування має бути прозорим і базуватися на основних принципах розвитку галузі. Документ направили до уповноважених інстанцій, зокрема, Кабінету Міністрів та Держлісагенства.

«До Стратегії мають бути внесені зміни, які зараз напрацьовують профспілки – представники робітників галузі, які упродовж останніх двох років фактично єдині шукали шляхи врегулювання критичної ситуації, розробляли пропозиції до бюджету щодо виділення коштів, брали участь у десятках робочих груп і засідань комітетів», – зауважив заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко.

У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зазначив, що його відомство відкрите до обговорення та підтримки пропозицій профспілки. Адже для них є пріоритетом збільшення лісистості України, ефективна боротьба з незаконними рубками та сталий розвиток, а тому вони готові обговорювати Стратегію розвитку із профспілками. Однак на цей час жодними конкретними діями ці слова чиновників підтверджені не були.

Після обурень профспілок, чиновники почали стверджувати, що «Стратегія реформування лісового господарства на період до 2022 року» ще остаточно не затверджена, і її мають доопрацювати до 15 січня 2018 року.