Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Лісівники під Кабміном вимагали врятувати ліси півдня

12 квітня, 2017, 16:11

12 квітня, лісівники з усіх куточків України зібрались в Києві, на мирну акцію, задля захисту лісів країни. Багатотисячна акція відбулась біля будинків Кабінету Міністрів і Міністерства агрополітики та продовольства України. Вона проведена по рішенню Президії ЦК Профспілки працівників лісового господарства України.

Підставою для її проведення стали чисельні звернення лісогосподарських підприємств південного регіону щодо критичного стану, в якому вони опинилися через відсутність бюджетного фінансування. Закінчився перший квартал, та незважаючи на те, що як Держлісагенство, так і Профспілка направили розрахунки в потребі бюджетних коштів до Мінагрополітики, питання у їх виділенні шляхом перерозподілу, в межах головного розпорядника, як передбачалось пунктом 18 «прикінцевих положень» «Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік», до цього часу так і не вирішене.

Через відсутність фінансування весняну посадку лісових культур на півдні практично не здійснювали. На підприємствах майже не залишилось працівників, які повинні доглядати за лісовими культурами, проводити профілактичні протипожежні заходи, та охорону лісових масивів від пожеж та лісопорушників, захист від хвороб та шкідників лісу. Протягом 2016 року на підприємствах, зокрема півдня, відбувались масові звільнення висококваліфікованих фахівців, офіційна робота за режимом скороченого робочого часу, та вимушені відпустки без збереження заробітної плати. Така ж тенденція продовжується і в 2017 році. Заробітна плата працівникам виплачується тільки у випадку одержання підприємствами допомоги, від ресурсних підприємств та зі значними затримками. Заборгованість із виплати заробітної плати склала, за оперативними даними – 7,5 млн.грн. Підприємства на межі банкрутства, проведення лісогосподарських заходів стало не можливим.

Учасники акції вимагають терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів південно-східного регіону, та припинити практику призначення на керівні посади лісової галузі спеціалістів, які не мають фахової лісової освіти та відповідного досвіду роботи в лісогосподарській галузі.