Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Лісники без коштів, країна без лісу

22 листопада, 2016, 15:03

Україна наближається до екологічної катастрофи через занедбання лісової галузі. І проблема навіть не в незаконних та безконтрольних вирубках. В Державному бюджеті на 2017 рік не закладено коштів ані на зарплати працівникам, ані на протипожежні заходи та посадку нових насаджень.

Заборгованість перед лісниками Миколаївщини вже зараз складає близько 230 000 грн, Херсонщини – близько мільйону. Більшість робітників південних лісгоспів працюють скорочений робочий день або знаходяться у відпустках без збереження заробітної плати. Штат скорочується постійно, але масово піти на іншу роботу люди не можуть – без нагляду за насадженнями країні загрожує екологічна катастрофа. Про це повідомляє заступник голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко.

Профспілка лісників Херсонської області зараз взяла справу фінансування галузі у свої руки – поки у проекті державного бюджету на лісове і мисливське господарства не виділено асигнувань, профспілкові активісти створюють робочі групи і звертаються до облрад, перекривають дороги та влаштовують акції протесту.

Така ситуація в усіх східних областях. Враховуючи значне зменшення об’ємів заготівлі деревини, перед лісівниками стоїть болюче питання як виживати у 2017 році. Так більшість кіровоградських підприємств дійшли висновків, що у майбутньому не зможуть самостійно цілком покривати заплановані витрати. На покриття різниці між надходженнями й витратами по окремих лісових господарствах знадобляться чималі кошти, тож ситуація наближається до критичної.

Державне агентство лісових ресурсів також занепокоєно станом  справ. На сьогодні є розроблена концепція фінансування галузі на 2017-2021 рр. Вона передбачає певні зміни і вже погоджена Міністерством аграрної політики та продовольства і направлена до Мінфіну.

«Ми достатньо віддаємо у бюджет, з якого, наприклад, 450 мільйонів гривень можна виділити для південно-східних областей, тобто перерозподілити з тих коштів, які заробляють наші ж підприємства», – заявляють в держагенстві.

Проте, є й такі лісгоспи, які впорались з кризою. На Черкащині, завдяки профспілковому активу, за останні п’ять років, перед лісниками була повністю ліквідована заборгованість з виплати заробітної плати. В усіх господарствах регіону забезпечується своєчасність виплат, середній розмір зарплати за 9 місяців цього року сягнув 9 227 гривень, ефективно використовується колективний договір.

Наразі вони готові поділитись з колегами з інших областей своїми здобутками. Бо профспілки завжди відстоюють інтереси своїх членів, та допомагають працюючим людям.