Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

#людинаНЕтовар: проблема сучасного рабства, про яку слід говорити

30 липня, 2017, 16:23

#людинаНЕтовар – у Києві та ряді міст України 28 липня пройшли соціально-просвітницькі акції, присвячені Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, який відзначають сьогодні, 30 липня.

Організатори зазначають, цьогорічний захід фокусувався на актуальних проблемах та тенденціях  торгівлі людьми в Україні, що набули резонансу в суспільстві протягом останніх років. Серед них тема «кур’єрів-експедиторів», примусова військова служба, продаж дітей та інші.

За 6 місяців 2017 року Національною поліцією встановлено та надано допомогу 156 потерпілим від злочинів у сфері торгівлі людьми. Найбільше серед потерпілих – жінок (119). Також потерпілими від дій зловмисників стали 37 чоловіків і 12 дітей.

Загалом поліцейськими виявлено 144 кримінальних правопорушення (проти 60 у 2016 році), передбачених статтею 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановили 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У 96 кримінальних провадженнях за цією статтею зловмисникам оголошено підозри.

Зазначимо, 2017-й оголошено в Україні роком боротьби із торгівлею людьми. У 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН проголошений, а 30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй вперше відзначила Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Під час акції #людинаНЕтовар відбувся інформаційний перфоменс акторів та режисерів студії при Київському Академічному театрі ляльок та незалежних митців; виставка дитячих робіт «Будь обережним! Торгівля людьми – це може трапитися з кожним!». Працював консультативний куточок за участю експертів у сфері протидії торгівлі людьми та розповсюджувались інформаційні матеріали і браслети з символікою акції.

Гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми: 527 або 0-800-505-501

Захід відбувся за ініціативи Міністерства соціальної політики, зокрема, заступника міністра соціальної політики Наталі Федорович, а також Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради, ОБСЄ, благодійного фонду «Карітас» та інших. Підтримали акцію, зокрема, профспілкові об’єднання, адже явище сучасного рабства в Україні здебільше пов’язано саме із трудовою експлуатацією.

«Головна проблема сучасного рабства в тому, що для більшості воно залишається в тіні. Ми кожен день бачимо дітей, які просять милостиню, але рідко замислюємося, що криється за цим. А за цим криється павутина з жертв і зламаних доль – і дітей, і дорослих. Зараз в Україні максимально поширена трудова експлуатація, людей заманюють і використовують, найчастіше пропонуючи роботу за кордоном. Одна з головних причин, чому це можливо – низький рівень нашої обізнаності про проблему. Тому головна мета акції – попросити кожного не забувати, що рабство реально. Загроза справжня. І про це потрібно говорити», – зазначила Голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталя Землянська.

Зазначимо, у 2004 році трудова експлуатація складала 31% від усіх зафіксованих в Україні випадків торгівлі людьми, то в 2016 році ця цифра зросла до 93%. Минулого року лише офіційно було зафіксовано 456 фактів сучасного рабства українців з трудовою ознакою. За даними ООН кількість працюючих дітей у світі сягає близько 168 млн, 85 млн з них задіяні на небезпечних роботах. Явище торгівлі людьми є злочином із стрімкою динамікою поширення, у XXI столітті індустрія визнана найшвидше зростаючою.

Почитайте докладніше: Продані на плантації: 26 років сучасного рабства в незалежній країні

Крім того, для керівників обласних служб у справах дітей пройшов дводенний семінар, присвячений питанням захисту наших найменших громадян від насильства в сім’ї, жорстокого поводження з ними та потрапляння до рук злочинців в якості «живого товару».

Заступник Міністра соціальної політики Наталя Федорович розповіла про розроблення механізмів реагування на випадки дитячого жебрацтва та інші форми експлуатації дітей. Окрему увагу приділено проблемі торгівлі людьми – українськими громадянами – на території Російської Федерації, і про небезпеку виїзду на заробітки в РФ громадян України, у багатьох з яких є діти. Так, станом на початок року, за різними реальними або фіктивними звинуваченнями в РФ ув’язнено близько 2000 українських громадян, щодо звільнення яких тривають переговори.

Заступник Міністра також презентувала учасникам заходу соціальні відеоролики з протидії дитячому жебракуванню та приверненню уваги до торгівлі дітьми, а також макети сітілайтів та білбордів з зображення відомих діячів культури, які закликають до пильності та акцентують увагу на проблемі торгівлі людьми.

«Служба у справах дітей – серце системи захисту найменших громадян нашої держави, тому фахівці, які працюють з ними, повинні бути професіоналами своєї справи та постійно застосовувати нові та ефективні методи роботи з цією категорією», – зазначила Н. Федорович.

Крім того, наголошено на важливій ролі доручення шкільних психологів до справі виявлення та подолання проблем домашнього насилля.

Особливий акцент було також зроблено на необхідності організації дитячого оздоровлення, особливо для дітей учасників антитерористичної операції, сімей загиблих та інших вразливих категорій.

Нагадаємо, заступник Голови Федерації профспілок України, Голова Правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко звертав увагу, що сьогодні ведеться робота із повернення можливості проходження українцями санаторно-курортного лікування за пільговими цінами, а також дитячого оздоровлення