Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Макроекономіка та #мінімалка3200

02 листопада, 2016, 18:26

Independent Macroeconomic Forecasts Group Ukraine (Незалежна Група Макроекономічних Прогнозів України) — спілка економістів, що займаються створенням незалежних від уряду та корпорацій макроекономічних прогнозів розвитку економіки України, провела власні розрахунки з підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн., яке було анонсовано 26 жовтня прем’єр-міністром Гройсманом. Фахівці: Михайло Кухар, Григорій Кукуруза та Володимир Жук базувались при цьому на відкритих даних статистики, монетарної, бюджетної та фіскальної політики, вивчили заяви урядовців. На розрахунки економісти витратили 5 діб, та дійшли до парадоксальних, навіть для себе, висновків. Підсумки своєї роботи вони оприлюднили в офіційному прес-релізі:

1. Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. збільшить фонд оплати праці на 25 млрд. грн

Враховуючи, що ці виплати стосуються найбіднішої частини населення, економісти стверджують — на ці 25 млрд. грн. зросте внутрішній попит на продукти, здебільш вітчизняного виробництва.

2. За рахунок податку на доходи фізичних осіб, надходження до бюджету збільшаться від 0,33 до 4,5 млрд. грн

3. Дефіцит Пенсійного фонду, який виник цього року через зменшення ЄСВ до 22%, в 2017 році буде перекрито за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати як мінімум на 16,2 млрд. грн

Зростання зарплат буде мати мінімальний вплив на рівень споживчої інфляції.

4. Фахівці стверджують – інфляція наступного року не підніметься вище позначки 8-10%

5. Видатки Державного бюджету збільшаться на 15, 8 млрд. грн., але надходження зростуть більш суттєво – на 19,5 млрд. грн. Тобто Держбюджет отримає чистий прибуток — 3,7 млрд. грн

6. Згідно вищезазначеного розрахунку, Національному Банку не буде потреби “включати станок”, щоб закрити дефіцит бюджету друком грошей. Тобто, знецінення гривні очікувати не варто

Підводячи підсумок, економісти впевнені — незважаючи на всю критику, підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, не призведе ні до інфляції, ні до дефіциту Держбюджету. Навпаки, це буде мати хоча і невеликий, але головне, позитивний вплив на зростання внутрішнього попиту.

Федерація профспілок України, коли вносила пропозицію про підвищення мінімалки, також була впевнена в своїх розрахунках. На захист своєї позиції, профспілки 17 листопада проведуть біля Верховної ради Всеукраїнську акцію на підтримку підвищення мінімальної заробітної плати, на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги, зменшення заборгованості з виплати заробітної плати, перегляд немотивованого рішення щодо скорочення списків 1-2 (пільгова пенсія за шкідливі умови праці).

«Підняття мінімальної зарплати – це не позика. Це давно назріле рішення. І в нас є ще безліч питань на порядку денному. Пікет профспілок – пікет за гідне життя» – наголошує в.о. Голови ФПУ Володимир Саєнко.