Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Масові звільнення загрожують видобувним підприємствам через позицію Держгеонадр

22 серпня, 2017, 10:45

1500 людей можуть втратити роботу через позицію Державної служби геології та надр. Служба відмовилась подовжувати дію 9 ліцензій на видобуток ПАТ «Укрнафта». Відповідно до прес-релізу, опублікованому компанією, через вимушену зупинку видобутку на низці родовищ, вже недоотримано 560 млн грн чистого доходу. А тому, необхідно оптимізувати видатки.

«Заходи щодо зниження витрат передбачають припинення низки інвестиційних проектів і скорочення інвестпрограми мінімум на 500 млн грн, що призведе до зниження рівня видобутку не лише в поточному році, але і в наступних періодах. Також вивчається можливість скорочення персоналу в окремих виробничих і сервісних підрозділах, яке може становити до 1,5 тис. співробітників», – йдеться в прес-релізі.

Державна служба геології та надр відмовляється продовжувати ці ліцензії, посилаючись на наявність податкового боргу “Укрнафти”. У свою чергу, в компанії вважають, що Держгеонадр ігнорує судове рішення, відповідно до якого наявність податкового боргу не є підставою для відмови у видачі або продовженні ліцензії.

«Укрнафта» не єдина компанія, яка зараз страждає через «кипучу діяльність» Державної служби геології та надр. ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» також не може продовжити дію ліцензій на видобуток уранової руди. Через це дві шахти простоюють вже три місяці. А люди влаштовують акції протесту. 19 серпня шахтарі завітали і до Кабінету міністрів.

«Люди доведені до відчаю, зневірені діями влади по зміцненню економіки держави, та готові на самі непередбачувані протестні дії задля захисту своїх конституційних прав на працю», – зауважує голова Атомпрофспілки Валерій Матов.

Кабмін відповідальність за вирішення цієї ситуації на себе брати не схотів. Начебто Уряд повністю влаштовує ситуація на ринку праці, коли в країні більше 10% безробітних, і під загрозою скороченнь опинилось чимало працівників двох великих підприємств. Але, все що почули мітингувальники – на 23 серпня призначено чергове засідання комісії при Державній службі геології та надр.


Довідково:

“Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. Видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області. На балансі бурових управлінь компанії знаходяться 46 бурових установок.

«Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – державне підприємство, один з 28 уранодобувних центрів світу, серед яких він перебуває в першій десятці, а також є найбільшим в Європі. Єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Вироблений підприємством концентрат природного урану забезпечує 40% потреб АЕС країни в урановій сировині для виробництва ядерного палива. Минулого року, вклад АЕС в загальний обсяг сгенерованої електроенергії в країні склав більше 52%.