Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Медична реформа повинна бути системна, професійна та підтримана суспільством

18 жовтня, 2017, 20:23

В ці дні Верховна Рада розглядає медичну реформу, яку підготувало Міністерство охорони здоров’я без врахування позиції професійної спільноти. На сьогодні депутати розглянули майже всі поправки та 19 жовтня мають поставити на голосування сам законопроект №6327.  Однак профспілки наголошують – документ незрозумілий і непрозорий. Проте в МОЗ категорично не хочуть чути голос людей праці. З огляду на це, сьогодні в Києві відбувся Національний форум охорони здоров’я «За здорову націю», який зібрав у Міжнародному центрі культури та мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневому палаці) сотні медиків.

Захід пройшлов за ініціативи Профспілки працівників охорони здоров’я України. У ньому взяли участь депутати, урядовці, профспілки, роботодавці та громадськість.

Як підкреслили профспілчани, вони за реформу, але за реформу системну, професійну, безпечну для кожного українця та підтриману суспільством. Адже виключно народ України вправі визначати, якою повинна бути система охорони здоров’я.

«Громадськість повинна сказати своє вагоме слово, сміливо заявити власну позицію щодо медичної реформи, яка торкається фактично кожної української сім’ї. Позиція ФПУ полягає у тому, що проведенню такої масштабної реформи, як медична, повинен передувати суспільний діалог та консенсус сторін соціального партнерства – роботодавців, профспілок і Уряду. Ситуація, яка склалась на сьогодні з проведенням реформи, не задовольняє ні тих, хто працює у системі охорони здоров’я, ні пересічних громадян», – зазначив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Профспілки вважають, що при розробці таких законопроектів, необхідно обов’язково спиратися на вітчизняний досвід та знання, а також на принципи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Реформу має погодити суспільство, а не група людей, що її розробляла.

За підсумками форуму учасники прийняли резолюцію, у якій запропоновано комплекс законодавчих пріоритетів і першочергових дій щодо недопущення знищення національної системи охорони здоров’я. Також прийнято рішення звернутись до Президента України з вимогою підтримати проект концепції побудови національної системи охорони здоров’я та до Уряду із закликом забезпечити виконання вимог профспілок, переданих до Кабміну під час акції протесту 19 вересня.