Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Медичний хаос в Португалії

12 вересня, 2017, 14:50

З понеділка в Португалії розпочався п’ятиденний страйк медичних сестер. Вимоги страйкуючих – підвищення заробітних плат, та введення нової категорії старшого фахівця.

«В понеділок, у другій половині дня, до страйку приєднались майже 85% медичних сестер, які працюють у системі суспільної охорони здоров’я», – заявив Голова профспілки медичних сестер Португалії Хосе де Азеведо.

Внаслідок страйку, в більшості лікарень утворився хаос. Деякі лікарні вимушені зачиняти частину відділень, таких як педіатричне чи психіатричне. В медичних закладах вишукувались величезні черги пацієнтів.

Організатори страйку наголошують, це вимушений крок. Адже, всі переговори з керівництвом Міністерства охорони здоров’я, які проходили в липні та серпні не дали жодного результату.

Ще одна вимога страйкуючих – надати можливість медичним сестрам працювати за скороченим робочим тижнем. Минулого року в Португалії був запроваджений 35-годинний робочий тиждень, але він ніяк не торкнувся медичних працівників.

«Законом передбачено, що скорочений робочий тиждень поширюється лише на працівників державних установ. Тим часом, державні лікарні оперативно переоформили контракти з персоналом на індивідуальні, які оформляються між приватними особами. Таким чином нас позбавили можливості працювати за скорочений тижнем», – заявив профспілковий активіст Руя Рапозо.

Міністр охорони здоров’я Адалберту Кампуш Фернандеш звинуватив страйкувальників в порушенні моральних та етичних принципів. Особливе занепокоєння чиновників викликало те, що до страйку приєднали і медичні сестри-акушерки, що може негативно вплинути на здоров’я новонароджених та породіль.

Нагадаємо, профспілка медичних працівників України анонсувала на 19 вересня всеукраїнську акцію протесту проти медичної реформи.