Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Медики вимагають прозору медреформу і врахування в ній вимог профспілки

19 вересня, 2017, 13:32

Профспілка працівників охорони здоров’я України за солідарної підтримки членських організацій Федерації профспілок України провела сьогодні попереджувальну акцію протесту. Центром Києва пройшли близько 2000 медичних працівників і членів інших всеукраїнських профспілкових об’єднань, що висловили підтримку акції.

Медики вимагають:

– терміново провести реформу охорони здоров’я, однак не допустити ухвалення проекту реформи від МОЗ, який був розроблений без залучення медичної спільноти, без врахування профспілкових вимог;

– призначити міністра охорони здоров’я;

– підняти розміри посадових окладів медичним працівникам;

– збільшити обсяг медичної субвенції на 2017 рік на 3,9 млрд грн з метою погашення заборгованості з виплати заробітних плат та своєчасної виплати зарплат

– встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавки за престижність праці та інше.

Важливо, що більша частина ЗМІ проігнорували під час висвітлення акції одну з головних вимог медиків – провести медреформу з дотриманням норм Конституції та з урахуванням позиції профспілки. Нагадаємо, запропонована в.о. міністра ОЗ Уляною Супрун медична реформа була розроблена без залучення медичної спільноти та дотримання принципів соціального діалогу. Як результат, законопроект, наголошують фахівці, містить значні корупційні ризики та є непрозорим.

Читати докладніше про головні ризики запропонованої медреформи

Це може бути пов’язано із високим рівнем піар-кампанії МОЗівської медреформи та різними методами контролю за інфопростором. Наголошується, що пропаганда проекту реформи охорони здоров’я від МОЗ хоч і є однією з найактивніших за часи незалежності та просувається за рахунок авторитетних ораторів (від громадських організацій до конкретних особистостей), однак робить ставку на поверхневу агітацію: базові положення реформи не роз’яснюються та не коментуються. Натомість, агітують гаслами і хештегами («Гроші ходять за пацієнтом»).

Нагадаємо, нещодавно користувачі соціальної мережі Фейсбук обурились платною рекламою у цій соцмережі, яка просуває медреформу від МОЗ – протест викликало небажання українців бачити в стрічці рекламу, яка намагається змусили їх повірити в ефективність медреформи без роз’яснення її суті, та за яку вони сплатили з власної кишені – адже бюджет МОЗу наповнюється за рахунок податків кожного.

Крім того нагадаємо – щойно медики купили квитки до Києва, керівництво Міністерства, яке до того ігнорувало профільну профспілку, ініціювало зустріч із лідером і фахівцями Профспілки працівників охорони здоров’я та гарантувало повністю погасити медпрацівникам борги по з/п до кінця року.

Зустріч відбулась у п’ятницю, 15 вересня, однак профспілка все одно не відмовилась від проведення акції протесту. Учора, 18 вересня, профспілка провела прес-конференцію, де підтвердила свої вимоги та остаточно анонсувала початок мітингу на 8:30 19 вересня. Після цього, увечері 18 вересня, в.о. міністра ОЗ Уляна Супрун заявила на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, що деяких медиків нібито змушують взяти участь в акції.

Однак тисячі медиків все одно вийшли на вулиці, аби боротись за врахування профспілкових вимог у проекті медреформи, адже це є запорукою майбутнього однієї з ключових галузей та здоров’я усього населення України.