Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Міжнародники та експати

07 листопада, 2016, 16:01

Електронні декларації українських чиновників залишаються однією з найгарячіших тем для обговорення. Реакція йде з усіх боків. Шоком статки можновладців стали і для іноземних експертів, яких керівництво держави залучило до реформування країни.

Найбільш бурхливою стала реакція одеського губернатора Михеила Саакашвілі. Він подав у відставку.

«Для меня последней каплей стали эти электронные декларации. Когда я вижу эти обнаглевшие рожи, нет большего слова, которые и здесь, и по всей Украине заявляют нагло, что у них есть миллиарды только в наличностях… В этой ситуации я решил подать в отставку и начать новый этап борьбы»  – сказав Михеил Саакашвілі.

Прокоментував декларації українських чиновників і керівник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун. За його словами польська інтернет-спільнота в шоці.

«Не рискнул бы, даже приблизительно, пересказывать впечатления поляков от задекларированных миллиардов в чулках, частных церквей, антиквариата, часов, автомобилей” – зазначив Войцех Бальчун.

Не менш жвава реакція і за кордоном. Заголовок Британської «Гардиан» – «Україна приголомшена кількістю готівки в політичної еліти». А Economist закінчує матеріал словами про тюремні строки, які очікують на тих, хто не зможе пояснити походження своїх статків.

Інформаційне агентство Рейтерс пише що антикорупційна реформа в Україні, яка зобов’язала чиновників декларувати своє майно онлайн, показала різницю між статками політиків та тих, кого вони представляють. На думку журналістів Рейтерс ці одкровення ще більше підірвуть довіру до влади в звичайних Українців.

Що стосується доходів рядових громадян України, то середня заробітна плата наразі складає 5358 грн, а мінімальна – 1450 гривень. За пропозицією Федерації профспілок України, з 1 січня 2017 року планується підняти мінімалку до 3200 гривень. Уряд підтримав, слово за Верховною Радою. Щоб народні депутати – думали не лише про свої статки, але й проголосували за підвищення мінімалки звичайним людям, профспілки збираються 17 листопада на Всеукраїнську акцію біля Верховної Ради. Мета – захистити підвищення соціальних стандартів, та право Українців на гідну заробітну плату.