Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

#Мінімалка3200 не зашкодить малому бізнесу

23 листопада, 2016, 13:43

За даними Держстатистики на 18 листопада поточного року в Україні зареєстровано 341,5 тисячі безробітних громадян. Станом на листопад 2016 р. на одне вільне робоче місце у сфері торгівлі та послуг претендує понад 6 осіб, на вакантне місце технічного службовця – понад 8 осіб. Альтернативою найманій праці є самозайнятість, – особи-підприємці, які користуються спрощеною системою оподаткування.

В першу групу спрощенців входять фізичні особи-підприємці з річним доходом до 300 тис. грн, та без найманих працівників, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Для них податкова ставка становить 10% від мінімальної заробітної плати.

Ці підприємці більш за інших чутливі до законодавчих змін в оподаткуванні. Тому збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати з 2017 року, не стало для них приємним сюрпризом.

Щоб не ускладнювати життя малому бізнесу, який і так переживає не найкращі часи, прийнято рішення – для платників єдиного податку I групи встановити розрахункову базу оподаткування на рівні 1600 грн. Для всіх інших груп спрощеної системи, база оподаткування буде нараховуватись з підвищеної 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати в 3200 грн.

“Чтобы смягчить удар для самого малого бизнеса, было принято решение не повышать” минималку “для первой группы плательщиков единого налога. Для них выплаты останутся на действующем уровне”, – пояснив заступник міністра фінансів України Євгеній Капінус.


Довідково:

2 група платників єдиного податку – тільки фізичні особи. Кількість найманих працівників не більше 10 осіб, річний ліміт доходу – дo 1,5 млн. гривень. Вид діяльності – надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/aбo населенню, виробництво та/абo продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

3 група платників єдиного податку – юридичні та фізичні особи. Річний ліміт доходу – дo 5 млн. гривень, без обмежень по кількості найманих працівників. Можуть займатися наданням посередницьких послуг з купівлі, продажу, оренди тa оцінювання нерухомого майна, а також діяльністю з виробництва, продажу ювелірних тa побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння. Податкова ставка – 3%  для платників ПДВ, тa 5% для тих, хто ПДВ не сплачує.

4 група єдиного податку починаючи з 2015 року сформована з колишніх платників фіксованого сільськогосподарського податку. На цю групу не поширюються обмеження в частині об’ємів доходу або кількості найнятих працівників.