Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

#Мінімалка3200 – перші підсумки

07 лютого, 2017, 14:10

Позитивний вплив на економіку підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн зафіксували урядовці. За січень в країні було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних та відбувається детінізація економіки, зазначили учасники наради під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Ми прожили перший місяць 2017 року. За усіма показниками ми маємо сьогодні тенденції до зростання кількості, якості робочих місць і підвищеної заробітної плати для людей працездатного віку.» – наголосив Прем’єр-міністр.

За даними ДФС, у січні нового року в Україні зареєструвалось майже 28 тис. нових підприємців. Так, протягом січня було закрито 156 тис. ФОП, але, з них реально працюючих лише 16,4 тис. 90% з тих, хто припинив свою підприємницьку діяльність у грудні-січні, перебували на загальній системі оподаткування. З них 98% не здійснювали ніякої господарської діяльності.

У січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні минулому році, ЄСВ – на 700 млн грн більше. Порівняно до запланованих надходжень, це додаткові 1,8 млрд грн, або 20%.

«Починаючи з січня, ми бачимо наповнення Пенсійного фонду абсолютно нормально, прогнозовано, з суттєвим перевиконанням планів. Це додаткові кошти, які забезпечать гарантовану виплату усіх соціальних виплат вчасно і потім навіть можна говорити про якесь збільшення.» – зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Також, протягом січня було працевлаштовано 45 тис. осіб. Таким чином, на 32%, або на 11 тис., порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою. На 16%, або на 80 тис. осіб, зменшилася чисельність безробітних. Також на 15%, або 63 тис. осіб, зменшилася кількість тих, хто отримує допомогу по безробіттю.

«Те, що нам розповідають про масові звільнення, хочу доповісти: були попереджені про звільнення 29 тис. осіб у січні 2017 р. Для порівняння з січнем 2016 року кількість тих, кого попередили, на 26% менша. Ці цифри свідчать про те, що попри заяви про “зраду” і таке інше, факти говорять про інше: навпаки, ситуація на ринку праці поліпшується.»– підкреслив мініст Соціальної політики Андрій Рева.

Згідно з даними у сфері зайнятості у січні 2017 року на 37 тис., або 48%, зросла кількість нових вакансій у базі даних служби зайнятості та склала 115 тис. Завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати середня заробітна плата на вакансію становить 3900 грн, що майже удвічі вища, ніж минулого року.

Тобто, всі аргументи, які приводили профспілки, вимагаючи підвищення мінімалки – підтвердились. А увесь негатив йде або від тих, хто взагалі не розуміє ситуації, або від тих, хто не хоче втрачати свої надприбутки.