Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено

23 січня, 2017, 15:15

На позачерговому засіданні правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, розглянули питання про мінімальний розмір допомоги по безробіттю, про схвалення проекту бюджету Фонду на 2017 рік, про зміну складу представників від державної сторони правління Фонду, про обрання заступника голови правління Фонду від державної сторони.

На минулому засіданні правління Фонду, незважаючи на категоричну незгоду профспілкової сторони, за ініціативою сторони від держави за підтримки сторони від роботодавців було прийнято рішення щодо встановлення мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у фіксованому розмірі 1160 грн.

Профспілки не підтримали пропозицію «замороження» цієї допомоги ще під час проведення консультацій, які відбулись 28 вересня 2016 року. У зв’язку із зростанням розміру прожиткового мінімуму мінімальний розмір допомоги у грудні 2016 року становив лише 72,5 % затвердженого прожиткового мінімуму для працездатних осіб (або біля 40% фактичного прожиткового мінімуму), а надалі ще зменшуватиметься у відсотках при зростанні прожиткового мінімуму.

За попередньою домовленістю сторін, правління Фонду мало повернутись до розгляду питання про можливість підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю у І кварталі 2017 року. Тому на першому ж засіданні профспілки почали наполягати на тому, щоб з 1 лютого 2017 року встановити мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб на рівні 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та до кінця року розглянути питання про можливість його поступового підвищення до 100% від прожиткового мінімуму.

У результаті складної дискусії сторони вийшли на компромісне рішення: встановити з 1 квітня 2017 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб, зазначених у частині першій статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у розмірі 1 280 грн.