Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

мінус 367 по бізнесгейту

28 листопада, 2016, 18:33

Налагоджений діалог між Федерацією профспілок України та Урядом дав перший результат. Прем’єр-міністр України оголосив про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, таким чином виконавши одну з головних вимог профспілок. Згідно результатів досліджень такий крок Уряду підтримало близько 70% звичайних українців.

Представники бізнесу навпаки – залишились невдоволеними. За їх словами, таке підвищення буде тягарем для підприємців.

 «Деякі представники підприємств малого і середнього бізнесу прогнозують звільнення частини персоналу у зв’язку із підвищення їм зарплат. Тому, в умовах, коли бізнес не бажає збільшувати зарплату своїм працівникам, профспілки мають вимагати, щоб таке підвищення було закладено у бюджеті держави.» – заявляє голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

В Уряді розуміють, що бізнес зараз працює в складних умовах, але краще змінити умови, ніж економити на працівниках. Наприклад, надати підприємцям можливість оптимізувати витрати, та зняти чимало штучних бар’єрів, які заважають розвиватись. Так, 23 листопада, на засіданні Кабінету Міністрів, було зроблено крок назустріч бізнесу – скасовано 367 регуляторних актів, що таким чи іншим чином заважали працювати підприємствам.

Це норми, постанови, накази, інструкції міністерств і відомств, що діяли ще при СРСР. Весь цей перелік нормативно-правових актів регулює різні сфери діяльності країни і громадян – від видачі мила до дому для певних категорій працівників, до інструкцій по боротьбі з шкідниками хлібних запасів. Деякі документи датовані ще 1923 роком. Вони вже давно неактуальні, але за їх невиконання досі штрафують.

Скасування деяких норм бізнес вже схвалив. Наприклад: більше не буде заборони на зберігання товару у вагонах і контейнерах, та заборони змішувати зерно різних сортів при перевезенні та зберіганні. Скасування лише цих двох норм надасть можливість бізнесу економити на логістиці до 15%.

Зупинятись на цьому Уряд не збирається. На черзі ринки будівництва, та  автобусних перевезень. Але, тут дерегуляція вимагає змін до законодавства і одного рішення Уряду недостатньо. Законопроект зі змінами вже розроблений і зараз стартує інформаційна кампанія по його обговоренню з бізнесом. Бо лише через системний діалог усіх зацікавлених сторін можна рухатись вперед, та вирішувати нагальні потреби.