Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Місія: врятувати ОПЗ

11 травня, 2017, 15:27

Одеський припортовий завод знову на межі зупинки. Цього разу підставою стало рішення Одеського апеляційного суду, який 10 травня відхилив скаргу Фонду держмайна України на рішення Южного міського суду Одеської області про визнання вердикту Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма від 25 липня 2016 року щодо стягнення близько 250 млн доларів з ОПЗ на користь Ostchem Дмитра Фірташа.

Мова йде про примусове стягнення з ОПЗ 193,2 млн доларів за природній газ, згідно контракту від січня 2013 року, та 57,9 млн доларів пені за несвоєчасну оплату.

«Вчера, 10 мая, апелляционный суд отклонил все наши апелляции и ходатайства и оставил в силе решение Южненского городского суда. Фактически этим решением открыт потенциальный путь к банкротству предприятия», — заявив в.о. Голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко.

На засіданні Кабміну, в.о. Голови ФДМУ повідомив, зараз вони готують клопотання щодо зупинки цього рішення, а також серію кроків, які зроблять неможливим банкрутство підприємства. У відповідь на це, Прем’єр-міністр України доручив Міністерству юстиції долучитись до цієї справи, та вжити всіх необхідних заходів для захисту інтересів держави, та захисту державного майна, у справі навколо потенційного банкрутства Одеського припортового заводу.

Нагадаємо, це вже не перша спроба зупинити ОПЗ. В квітні зупинити завод намагався Нафтогаз. Але швидка реакція профспілки підприємства змусила його відступити. Взагалі, Одеський припортовий відновив свою роботу лише в березні цього року. Це надало можливість 4 тисячам працівників залишиться на своїх робочих місцях. Але борги підприємства за попередні роки, які сягають понад 1 млрд гривень, нікуди не ділись.

Представники Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України впевнені, на державному підприємстві з сучасним технічним обладнанням і передовими технологіями штучно створили умови для виникнення заборгованості. Якщо завод буде працювати – погасити борги можливо, але якщо зупиниться, буде арештовано та розпродане все обладнання, а більш ніж 10 тис людей, працівники та їх сім’ї, залишаться без коштів для існування.