Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Міжнародні кредитори не можуть врятувати економіку Греції, а лише посилюють кризу

23 травня, 2017, 11:31

Грецька влада, на вимогу міжнародних кредиторів погодилась скоротити пенсії. Це рішення викликало хвилю протестів на Апеннінах. Напередодні розгляду законопроекту в парламенті, грецькі профспілки влаштували загальнонаціональний страйк. Проте, навіть це не змусило парламент відхилити ініційований Урядом закон.

За словами чиновників, Греції терміново потрібні нові кредити та реструктуризація боргу, а кредитори погоджувались зробити це лише після прийняття пенсійної реформи.

Але, як виявилось, це не зовсім так. Вчора відбулись переговори, на яких Єврогрупа, Міжнародний валютний фонд і уряд Греції не досягли домовленості щодо розблокування нового траншу міжнародної допомоги країні та полегшення боргового тягаря. Переговори перенесли на червень.

«Ми дуже близькі до угоди, але поки ми не змогли подолати зазор між тим, що зроблено в Греції в рамках реформ щодо скорочення бюджетних витрат, і що має бути зроблено. Хоча, треба зауважити, грецький Уряд досяг значного прогресу.» – сказав глава Єврогрупи Єрун Дейселблум.

З цим твердженням не згодні профспілки. Ані Грецькі, ані Міжнародні. Зараз, грецька економіка знаходиться в рецесії, а кількість безробітних сягнула рекордних 25%.

«Меры жесткой экономии и дерегулирование, наложенные на Грецию под видом стимулирования роста за счет внутренней девальвации были обречены на оглушительный провал. После семи лет провальной политики, настало время МВФ и ЕС, поддержать восстановление разрушенной греческой экономики посредством скоординированной стратегии создания рабочих мест, повышения уровня жизни и востановления сферы социальных услуг. – заявила Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.

Також профспілки звертають увагу на той факт, що з моменту, коли міжнародні кредитори почали рятувати економіку Греції, її державний борг виріс від 115% ВВП в 2009 році до 180% ВВП зараз. А це свідчить лише про одне – програма порятунку за рахунок скорочення соціальної сфери, пенсій та робочих місць не працює. Вона лише посилює кризу.


Довідково: На травень 2017 року загальний борг Греції становить близько 300 млрд євро. Влітку Афіни повинні перерахувати кредиторам 7 млрд євро в рахунок обслуговування своїх боргів.