Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Міжнародні профспілки проти гендерного насилля

11 вересня, 2017, 16:53

Міжнародні профспілки вітають рішення МОП розглянути можливість прийняття Конвенції проти гендерного насилля та утискання на робочому місці. Питання встановлення міжнародної норми для ліквідації утискань в відношенні жінок і чоловіків в сфері праці внесено до порядку денного червневої Міжнародної конференції Міжнародної організації праці саме під тиском міжнародного профспілкового руху.

Встановлення юридично обов’язкової норми стане великою перемогою, зазначають в Глобальному союзі IndustriALL, але добитися цього буде важко. Тому закликають всі членські організації працювати над цим разом. Адже, цілком вірогідно, що роботодавці та навіть Уряди деяких країн можуть замість запропонованої, обрати іншу, слабкішу норму.

МОП направила державам-членам анкету, щоб дізнатись їх думку з цього питання. В якому вигляді повинно бути сформульована майбутня норма: юридино обов’язкової Конвенції, необов’язкової рекомендації, чи рекомендованої конвенції.

Міжнародна конфедерація профспілок та Глобальний союз IndustriALL закликають всі членські профспілки сприяти національним профспілковим центрам у заповненні анкети, та звернутись до влади, щоб вона також підтримала юридично обов’язкову Конвенцію. Анкету необхідно буде направити у МОП до 22 вересня.

Профспілки наполягатимуть саме на юридично обов’язковій конвенції, адже на міжнародному рівні все ще немає закону, який був би направлений на викорінення насилля в сфері праці. Лише кілька країн у світі дійсно захищають своїх громадян від цього явища.

Не дивлячись на те, що насилля та утискання на робочому місці можуть торкатись як жінок, так і чоловіків, нерівномірно розподілення сил в суспільстві призводить до того, що саме жінки найчастіше стають об’єктами зловживань. Гендерне насилля – це насилля проти людини на основі його гендерної ідентичності.

Це те питання, за вирішення якого міжнародний профспілковий рух бореться дуже давно. І зараз, нарешті, наблизився до перемоги. Осталось зробити останній крок – щоб була прийнята саме юридично обов’язкова Конвенція.