Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Міжнародні профспілкові організації в Україні

29 березня, 2017, 16:58

З робочим візитом в Україні перебуває місія міжнародних профспілок. Сьогодні, за участі закордонних гостей, в інформаційної агенції «УНІАН» відбулась прес-конференція «Гідність для українських працівників – фундаментальні права та гідна праця».

В прес-конференції взяли участь: Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, заступник генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Яап Вінен, та представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов.

На прес-конференції спікери насамперед звернули увагу на проблеми соціального діалогу в Україні, посилення соціального захисту працівників, гідної оплати праці, охорони праці та промислової безпеки в країні.

«У державах Європейського Союзу соціальний діалог – це норма, й вашій країні, безперечно, до цього варто прагнути. Хоча, на сьогодні, цей процес в Україні відбувається досить кволо й у людей може скластися враження, що профспілки не можуть знайти спільної мови із владою. Хоч насправді, це не так. Адже, саме влада не йде на конструктивну розмову з подальшими конкретними діями.» – говорить Яап Вінен.

Голова ФПУ зазначив, що мета місії – обговорити ті питання, що найбільш турбують зараз працюючу людину, профспілки в Україні, визначити для себе, яким є зараз стан соціального діалогу, що потрібно зробити міжнародним профспілковим організаціям, щоб допомогти розвитку, поглибленню, а головне, підвищенню ефективності цього діалогу.

«Ми високо оцінюємо діяльність цих міжнародних організацій та їх місії для відродження та розвитку соціального діалогу, забезпечення законних прав та інтересів людини праці в Україні.» – зауважив Григорій Осовий.

 Закордонні гості високо оцінили позицію та активні дії українських профспілок щодо захисту законних прав та інтересів працівників, всіх простих людей в Україні. Також вони висловили підтримку українським профспілкам у боротьбі за збереження соціальних гарантій для працівників під час проведення урядових реформ.

«Ми попередили українських чиновників, що є представниками влади, що нехтування нормальним, цивілізованим соціальним діалогом, відсутність своєчасного вирішення проблем, що турбують людей, може довести ситуацію до переходу від переговорів за круглим столом до вуличних протестів.» – додав Яап Вінен.

Гості також заявили, що за результатами та висновками роботи місії на адресу Прем’єр-міністра України буде направлено офіційного листа з пропозиціями щодо оптимізації процесів євроінтеграції в Україні та зміцненню співробітництва із соціальними партнерами, зокрема профспілками. Якщо Україна підписала Угоду про асоціацію, якщо вона взяла на себе зобов’язання дотримуватися європейських стандартів, то вона має слідувати цим зобов’язанням, підкреслили вони.

Більш детально про візит місії міжнародних профспілок в Україні буде далі.


 Довідково:

Глобальний союз IndustriALL є профспілковою федерацією, заснованою в 2012 році в Копенгагені. Об’єднує близько 50 млн. людей, що працюють у 140 країнах світу.

Міжнародна конфедерація профспілок – найбільше в світі профспілкове об’єднання створене в 2006 році. До МКП входить 301 членська організація, що представляють 176 млн. робітників з 155 країн світу.