Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Міжнародний день боротьби за ліквідацію злидарства

17 жовтня, 2017, 18:06

За спостеріганням, як колишні політичні партнери чубляться і вирішують, хто найкраще подбає про український народ, нагадуємо, що сьогодні – Міжнародний день боротьби за ліквідацію злидарства. Цей день був започаткований 25 років тому, коли Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 47/196. В XI сторіччі людство вийшло на цивілізаційний рівень, коли обговорює колонізацію інших планет, але і досі не змогло викорінити таке ганебне явище, як злидарство.

Варто розрізняти злидарство і бідність. За методологією ООН, бідність – це коли людина виртачає на задоволення своїх потреб на меншe ніж 5 доларів на день. Злидарство, або абсолютна бідність, це коли людина витрачає менш ніж 1,9 доларів на день. Це не лише нестача доходів і ресурсів для забезпечення засобів до існування на стійкій основі. Злидарі зазвичай не мають даху над головою, доступу до освіти та медичних послуг. Через нестачу коштів вони вимушені постійно недоїдати, або навіть голодувати.

За даними ООН кожна п’ята людина в країнах, що розвиваються, вимушена жити на суму менше ніж 1,9 долара на день. При цьому мільйони людей отримують лише трохи більше цієї суми, і багато з них ризикують дійти до злидарства.

В Україні, за підрахунками ООН, майже 60% населення знаходяться за межею бідності. Навіть незважаючи на підняття вдвічі мінімальної заробітної плати, пересічний українець має виживати на трохи більше ніж 3 долари на день. Скільки з них знаходиться за межею абсолютної бідності – невідомо. Таких підрахунків ніхто не проводив. Хоча Уряд і впровадив аж три категорії бідності, але статистику, скільки українців перебуває в який, не надав.  Щоправда, серйозні економісти зауважують, яким методом не користуйся, бідності зазнають набагато більше людей, ніж покаже статистика.

Можна лише зазначити, що з 1 жовтня 2017 року мінімальна пенсія за новими розрахунками становить 1452 грн (54,7 дол). Це 1,83 долари на день – тобто за межею злидарства знаходяться всі пенсіонери, що отримують мінімальну пенсію та не мають інших джерел доходів. За данними Мінсоцполітики таких в України 300 тис.

Скорочення бідності, впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід країни на провідні позиції у світі задекларовано у програмі «Цілі сталого розвитку 2030». Але не дивлячись на те, що працювала над ними велика команда фахівців і радників, профспілки вимушені констатувати – права людини на гідну працю фактично поза увагою Уряду.

Профспілки вважають що гідна праця і відповідна оплата праці відповідають Цілі №8 – «сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх».

Зокрема, задача 8.5 – забезпечення повної і продуктивної зайнятості та гідної праці для всіх жінок і чоловіків, у тому числі молодих людей та інвалідів, і рівну оплату за працю рівної цінності, та задача 8,8 – захист трудових прав і сприяння забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих.

До речі, в Цілях сталого розвитку мова йде не просто про зростання валового внутрішнього продукту на 7% щороку, як говорять в Уряді, а про зростання ВВП на одну особу. Тобто йдеться про відповідне збільшення доходів людей. Адже зростання економіки звичайна людина може відчути лише одним чином – через свій гаманець.

Профспілки наголошують – необхідна повноцінна реформа оплати праці. Вона має відбуватися на засадах справедливого розподілу результатів праці та підвищення рівня трудових доходів до стандартів ЄС. Цю вимогу профспілки висувають Уряду вже не один рік. Але поки що владою був зроблений лише перший крок – збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року.