Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Мораторій на проведення перевірок не поширюється на Держпраці

13 січня, 2017, 09:28

1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності». Згідно нього, до 31 грудня 2017 року встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) перевірок у сфері господарської діяльності.

Відповідно до статті 6 Закону, його дія не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці та її територіальними органами.

Отже, у 2017 році інспектори Держпраці без обмежень здійснюватимуть перевірки додержання роботодавцями законодавства про працю, та охорону праці.

Варто зауважити, що у прийнятті зазначеного закону саме у такій редакції профспілки внесли свій певний вклад.

Зокрема, 21 січня 2016 року СПО об’єднань профспілок звертався до всіх парламентських фракцій у Верховній Раді з листом, в якому привертав увагу депутатського корпусу на те, що встановлення будь-якого мораторію на проведення перевірок органами державного нагляду у сфері праці призведе до прямого порушення норм Конвенцій Міжнародної органцізації праці. Згідно яких, інспектори праці, забезпечені відповідними документами, що засвідчують їхні повноваження, мають право безперешкодно, без попереднього повідомлення і в будь-яку годину доби проходити на будь-яке підприємство, що підлягає інспекції.

У зверненні до народних депутатів СПО наголошувало на тому, що дотримання вимог міжнародних актів має особливо важливе значення в контексті виконання Україною своїх зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, а саме – приведення національного законодавства у повну відповідність з нормами міжнародного права.

Про неприйнятність встановлення мораторію на перевірки Держпраці представники профспілок також зазначали на комітетських слуханнях на тему «Про реалізацію в Україні конвенцій МОП №81 «Про інспекцію праці в промисловості й торгівлі» та № 129 «Про інспекцію праці в сільському господарстві», які відбулися у вересні 2016 року.