Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

МВФ виділило Україні черговий кредит, та чи є чому радіти українцям?

04 квітня, 2017, 14:13

МВФ нарешті виділив Україні кредит в розмірі 1 млрд. грн. Всі чиновники радіють, та вітають це рішення Фонду. Та чи є чому радіти звичайним українцям? Скоріш за все – ні.

Не дивлячись на велику кількість заяв та обіцянок оновлений текст меморандуму досі не опублікований, а відтак ніхто досі не знає, що влада пообіцяла МВФ. Серед того що пройшло в пресу – провести пенсійну реформа, відкрити ринок землі, укріпити банківську систему, запровадити ринок газу. Як це буде робитись – тайна за сім’ю печатями. Але, якщо проаналізувати попередній досвід співпраці Уряду з Фондом, стає сумно.

Зараз майже неможливо назвати жодну з реформ, рекомендованих МВФ, яка б змінила життя українців на краще, або хоча б не зробила гірше.

Так, рекомендація по девальвації гривні, обвалила національну валюту. Зараз вона втричі дешевша, ніж перед початком співпраці з Фондом. Реформування банківського сектора перетворило його на руїну, де взагалі не працює кредитування бізнесу. Це вимушений був визнати навіть Міжнародний валютний фонд.

Боротьба з корупцією? Не дивлячись на те, що кількість антикорупційних органів в Україні вже найбільша в світі, міжнародні експерти за рівнем корупції ставлять нашу країну на один рівень з Непалом та Еквадором.

Є і ще один дуже цікавий момент, на який звернули увагу чимало експертів. Сума кредиту – 1 млрд. грн, саме стільки Україна повинна виплатити МВФ цього року. Тобто, ці гроші скоріш за все підуть на виплату за попередніми траншами. Тобто Фонд виділив Україні кошти, щоб Уряд зміг погасити старий борг.

Отож можна зробити висновок, що цей транш лише повісив на Україну чергові зобов’язання перед Фондом, аналізуючи які, хочеться згадати слова президента Білорусії, коли МВФ запропонував кредит нашим сусідам, та озвучив умови виділення коштів.

«Это унизительно не только для меня. Это унизительно для нашего народа.» – сказав Олександр Лукашенко.

Після чого відмовився від кредиту.